Bursa'nın 14 yıldır beklediği zürafalar Danimarka'dan geldi

05 Mayıs 2012 - 12:13

BURSA - Bursa Hayvanat Bahçesi'nin daha donanımlı hale getirmesi ve ziyaretçilerin 14 yıllık isteğine cevap verebilmek amacıyla Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği´nden talep edilen zürafalar, Danimarka'dan getirildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ni gezerek, Danimarka’dan getirilen 4 zürafanın uyum süreci hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Türkiye´nin en düzenli hayvanat bahçesi olan Bursa Zoo Park´taki eksikliklerin gün geçtikçe giderildiğini belirten Başkan Altepe, "Ziyaretçilerimizin 14 yıldır özlemi olan, hayvanat bahçesi kurulduğu gün yerleri hazırlanan zürafalar nihayet geldi. Talebimiz ve Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği´nin organizasyonu sayesinde, yaşları 1 ve 2,5 arasında olan 4 zürafayı Danimarka'dan temin ettik. Birkaç günlük alışma devresinden sonra, hayvanat bahçesi içerisinde rahatlıkla dolaşabilecekler. Çocuklarımız ve vatandaşlarımız Bursa Zoo Park´ta zürafaları görebilecek." diye konuştu.

Hayvanat bahçesindeki yenileme ve geliştirme çalışmalarının da tüm hızıyla sürdüğünü ve zürafaların yanı sıra kanguru ve zebraların da yeni gelen hayvanlar arasında yer aldığını kaydeden Başkan Altepe, "Zürafalar da şu anda yeni yerlerine alışma dönemindeler. Önümüzdeki günlerde gelecek olan kırmızı kanguru, oklu kirpi, gülen kuş, lemur maymunu gibi hayvanlar da tesisimize zenginlik katacak. Daha sonra da penguen, fok balığı ve kaplan da Bursa’ya gelecek." dedi.

Başkan Altepe, diğer hayvanların da gelişiyle Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin daha da çekici bir hal alacağını ve Bursalıların ilgi odağı olacağını sözlerine ekledi.(CİHAN)


Güncel