Bursaspor, Avusturya’ya gitti

06 Temmuz 2012 - 13:13

BURSA - Bursaspor, yurt dışı hazırlık çalışmaları için Avusturya’ya gitti. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, 29 futbolcuyu Avusturya’ya götürdü.

Ligin ardından 40 gün izin yapan Bursasporlu futbolcular, 25 Haziran’da Özlüce Tesisleri’nde toplanarak hazırlıklara başlamıştı. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam yönetiminde günde üç antrenman yaparak kondisyon depolayan yeşil-beyazlılar, yurt dışı kampı için Avusturya’ya geçti.

Özlüce Tesisleri’nden saat 12.30’da Mudanya’ya giden Bursaspor takımını İkinci Başkanı Recep Bölükbaşı, Basın Sözücüsü Selçuk Eren ve diğer yöneticiler uğurladı. Feribotla İstanbul’a geçecek olan yeşil beyazlı kafile, saat 17.10'da Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile Viyana'ya gidecek. Yeşil-beyazlılar, Avusturya'nın Bad Tatzmannsdorf kasabasında gerçekleştirilecek kampta 4 hazırlık maçı oynayacak.

4 HAZIRLIK MAÇI OYNAYACAK

CSK Moskova, Lokomotif Moskova ve Sigma Olomouc takımları ile özel karşılaşmalar yapacak olan Bursaspor ilk maçını 9 Temmuz Pazartesi günü Türkiye saati ile 19.00'da CSKA Moskova ile oynayacak. 12 Temmuz Perşembe günü saat 17.00'da Lokomotif Moskova ile karşılaşacak olan yeşil-beyazlılar, 14 Temmuz Cumartesi günü ise saat 19.00'da Sigma Olomouc ile karşı karşıya gelecek. Son maç ise 16 Temmuz tarihinde ismi henüz netlik kazanmayan bir takımla oynanacak.

PİNTO AVUSTURYA’YA GEÇECEK

Kamp kadrosunda, A takımla çalışmalara başlayan Furkan Soyalp ve Ozan Tufan ile genç oyuncular Aykut Turan ve Tahacan Velioğlu'nun yanı sıra, Carson, Yavuz, Harun, Bekir, Ömer, Serdar, Vederson, İbrahim Öztürk, N'Diaye, Adem, İbrahim Kaş, Ferhat, İsmail Haktan, Basser, Ozan İpek, Batalla, Turgay, Musa, Hakan, Bangura, Sestak, Okan, Bedrican ve Barış yer aldı. İzni devam eden Pinto'nun ise ülkesinden Avusturya'ya geçeceği bildirildi. Sağlam, ilk etap çalışmalarında yer alan genç oyuncular İlhan Depe, Süheyl Çetin, Mert Ilıman ve Okan Koçuk'u kamp kadrosuna almadı.

FUTBOLCULARIN KAMP DEĞERLENDİRMESİ

Otobüsün hareketinden önce gazetecilerin sorularını cevaplayan Adem Koçak, çok önemli bir kamp olacağını belirterek, "Kendi tempomuzu yakalama açısından, takımın kendisini daha iyi tanıması açısından çok önemli. Avurpa Kupası maçı öncesi çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çok da önemli hazırlık maçları yapacağız. İnşallah en iyi şekilde hazırlanırız. Hem Avrupa Kupalarına hem de lige hazır bir şekilde döneriz." dedi.

Genç yetenek Serdar Aziz ise 13 günlük kampı çok iyi değerlendirmek istediklerini ifade etti. Serdar Aziz, " Zorlu bir kamp olacak. Orada hazırlık maçlarını en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Çünkü Avrupa kupası maçımız var. Bizim için çok önemli. İnşallah Allah sakatlık vermeden bitirmek istiyoruz." diye konuştu.

Kaptan Ömer Erdoğan ise şu değerlendirmeyi yaptı: "Bursa'daki ilk etabı bitirdik sağlıklı bir şekilde, şimdi daha fazla topla çalışacağımız, hazırlık maçları olan bir Avusturya kampına gidiyoruz. İnşallah çalışmalarımızın karşılığını alırız ve hazır bir şekilde Bursa'ya döneriz. Umarım sağlıklı bir şekilde çalışır, hazırlığımızı tamamlarız ve lige iyi b aşlarız."

Yeşil-beyazlılar, 19 Temmuz’da oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi ön eleme maçı için 17 Temmuz’da Bursa’ya dönecek.

(CİHAN)


Spor