Bursaspor Genel Direktörü Barışıcı: Fenerbahçe maçı bizim için önemli

30 Ekim 2013 - 13:33

BURSA - Bursaspor Genel Direktörü Ayhan Barışıcı, Fenerbahçe maçının kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Fenerbahçe maçına, Torku Konyaspor, Kayserispor maçlarına nasıl çıktıysak, bu maça da galip gelmek için çıkacağız. Bu müsabakanın da üst seviyede olacağını düşünüyorum." dedi.

Özlüce Tesisleri'ndeki antrenmanı izleyen Barışıcı, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Barışıcı, Fenerbahçe maçının normalde çok üst düzey bir müsabaka gözükse de, Bursaspor Kulübü'nün büyüklüğü, anlayışı, mantalitesi gereği her maça aynı değeri verdiğini kaydetti. Barışıcı, şunları söyledi:

"Fenerbahçe maçı bizim için hem iç sahadaki galibiyetimizi perçinlemek, moral motivasyonu yükseltmek, hem de taraftarla bütünleşmemizi sağlaması açısından önemli. Bursaspor takımı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi tüm takımlarla oynadığı müsabakalarda aynı kapasiteyi ortaya koymak için mücadele eden bir ekip. Biz kendimize bakıyoruz. Bursaspor'un son haftalardaki çıkışı tamamen takım olma anlayışından kaynaklanıyor. Gelecek haftaları garanti altına alabilmek için Fenerbahçe maçına da aynı müsabaka olarak bakıyoruz. Özel bir çalışma olabilir ama kulüp anlayışında değişikliğimiz yok.

Fenerbahçe maçına Konya, Kayseri maçlarına nasıl çıktıysak, bu maça da galip gelmek için çıkacağız. Bu müsabakanın da üst seviyede olacağını düşünüyorum. Bu maçın bizim dışımızda farklı bir değerlendirmesi olduğunu düşünüyorum. İstanbul takımlarına karşı genelde her takım farklı düşünceler içine girebilir ama bizim böyle bir durumumuz yok. Bursaspor çok büyük bir kulüp. Ödeme dengesiyle, taraftarıyla, tesisleşmesiyle büyük bir kulüp."

Bir gazetecinin, 'Takımda gol sorunu varken Pinto ve Sestak'ın yedek kalmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusunu cevaplandıran Ayhan Barışıcı, galip gelmek için bir takım değişik oluşumları ortaya koymak zorunda olduklarını dile getirdi. Barışıcı, şöyle konuştu:

"Biz de olaya öyle bakmak zorundayız. Takımdaki 25 oyuncumuz, alt yapımızdaki yeteneklerimizin hepsi her bölgede oynayabilecek kapasitededir. Hocanın da bir takım girişimleri vardır. Bizim yatıp kalkıp bunu düşünecek vaktimiz yok. Her maç nasıl galip geliriz bunu düşünmemiz lazım. O bölgelerde de şu an için eksiklik düşünmüyoruz. İnşallah görev verilen arkadaşlar Fenerbahçe maçında üzerine koyarak, hem gol atma, hem de 3 puan alabileceğimiz gayreti gösterecektir."

OZAN İPEK İYİ HAZIRLANIYOR

Ozan İpek'in sakatlık durumunun sorulması üzerine de bir açıklama yapan Barışıcı, "Ozan İpek, şanssız bir dönem geçiriyor. Sezon başı kampında performansı en üst seviyede olan bir oyuncumuzdu. Kendisinden son derece memnunduk. Bir aksilik oldu." diyerek, şöyle devam etti:

"Ozan İpek'in inanılmaz bir gayreti var. Biran önce oynamak istiyor. Kafa olarak son derece istekli, arzulu, kendi kendisini motive edecek girişimde olduğunu görüyoruz. Günde iki kez kendisiyle hem sakatlığı, hem de geleceği ile ilgili konuşuyoruz. Negatif hiç cevap almadık. Yaşam tarzını da ona göre ayarlamış.

Doktorlar da Ozan İpek için son derece ümitli. Ozan hem şampiyon olduğumuz sene hem de sonrasında faydalı olmuş biri. Elimizde bulunup da sakatlığından dolayı takımda olmaması bizi üzüyor. Bir an önce Bursaspor takımında forma giymesini temin etmemiz lazım."

(CİHAN)


Spor