Bursaspor taraftarı, Yozgat’ta olay çıkarttı

09 Kasım 2013 - 17:24

YOZGAT - Bursa’dan Sivasspor karşılaşmasına gitmek üzere 8 otobüsle hareket eden Bursaspor taraftarı Yozgat’ın Yerköy ilçesinde bir lokantada yemek sonrası olay çıkardı.
Taraftar grubu içerisinde alkollü oldukları iddia edilen bazı kişiler önce kendi aralarında tartıştı, daha sonra lokanta sahibi ve çalışanlarına saldırdı. Bıçak ve satırların kullanıldığı iddia edilen saldırıda işyeri camları ve masa ve sandalyeler kırıldı. İş yerinde maddi hasar meydana geldi.
Lokanta sahibi Bünyamin Şaşmaz, Bursaspor taraftarının işyerinde çıkardığı olayda cam ve masaların kırıldığı ve maddi hasar meydana geldiğini söyledi. Şaşmaz, "Taraftar gurubunu taşıyan bir otobüs lokantamıza geldi. Ardından 7-8 otobüs daha geldi. Bazıları alkollüydü. Yemek yedikten sonra para ödememek için olay çıkardıklarını düşünüyorum. Lokantamızın camları çerçeveleri kırıldı. Şikayetçi olduk. İnşallah Bursaspor Kulübü maddi kaybımızı karşılar." dedi.
Lokanta çalışanları da aynı ifadeleri kullanarak, "Gelen taraftar grubu içerisinde alkollü olanlar vardı. Biz onların alkollü olduklarını bildiğimiz için ne istedilerse yerine getirdik. Fakat yemek sonrası ücreti ödememek için önce kendi aralarında tartıştılar daha sonra bize saldırdılar. Bazılarının elinde bıçak ve satırlar vardı, canımızı zor kurtardık."diye konuştu.

(CİHAN)


Spor