Büyükşehir Belediyesi 5. hobi bahçesini açıyor

13 Temmuz 2011 - 16:27

KAYSERİ - Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından emekli ve yaşlı vatandaşlara yönelik yaptırılan hobi bahçelerine bir yenisi de Kumarlı mevkiinde ekleniyor.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından proje çalışmaları devam eden ve bir kısmı ihale edilen Anadolu Harikalar Diyarı ile Kuzey Çevreyolu arasında kalan bölgede inşa edilecek Kumarlı Hobi Bahçesi ile hobi bahçelerinin sayısı 5'e çıkacak. Toplam 100 bin metre kare alana inşa edilecek Kumarlı Hobi Bahçesi içerisinde her biri 125 metrekare büyüklüğünde toplam 459 adet bahçe yer alacak. Önümüzdeki yılın başlarında inşaat çalışmalarının tamamlanarak teslim edilmesi planlanan bahçe içerisinde bay ve bayan lavaboları yanı sıra mescit, duşlar, dinlenme yerleri ile çocuk oyun alanları yer alacak.
Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk olarak Altınoluk Hobi Bahçesi yaptırılmış ve vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine sırasıyla Altınoluk, Beştepeler, Karpuzatan ve Selçuklu Hobi Bahçeleri yaptırılarak bağı bahçesi olmayan emeklilere ve yaşlılara tahsis edilmişti.

(CİHAN)


Güncel