'Çanakkale Geçilmez' oyunu beğeni kazandı

20 Mart 2012 - 14:59

HATAY - Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 97. yıldönümü kutlamaları kapsamında sahnelenen 'Çanakkale Geçilmez' adlı tiyatro oyunu beğeni kazandı.

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Dörtyol Şubesi tarafından Talay Düğün Salonu'nda organize edilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Program Kur’an-ı Kerim okunması ve şehitler için yapılan dua ile devam etti.

Dörtyol’da çeşitli okullarda görev yapan öğretmenler ile bir okul müdürü, 2 emekli öğretmen, öğrencilerin de yer aldığı tiyatro grubunun sahnelediği üç perdelik 'Çanakkale Geçilmez' oyunu yoğun ilgi gördü. Salonun dolduğu oyunu izlemeye gelen vatandaşlar, tiyatrocuları alkış yağmuruna tuttu.

Dörtyol Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, Çanakkale'de cephede yaşanan savaş ile cephe gerisindeki olayların çarpıcı bir şekilde anlatıldığı oyunun sonunda tiyatrocularıa birer plaket verdi. Oyunu, MHP İl Başkanı Mehmet Akdaş, Dörtyol Belediye Başkan Vekili Kadir Türker, belde belediye başkanları Bekir Altan, Yaşar Toksoy, Yusuf Soylu, H.Avni Günal ve çok sayıda vatandaş da izledi.(CİHAN)


Kültür Sanat