Çanakkale konulu etkinlikte duygulanan minik öğrenci gözyaşlarına boğuldu

28 Mart 2012 - 12:51

ZONGULDAK - Zonguldak Merkez Anaokulu öğrencilerinin düzenlediği 'Çanakkale Zaferi' konulu etkinlikte duygulanan bazı çocuklar gözyaşlarını tutamadı.

Sınıf öğretmeni Hanife Açıkgöz, Meryem Oğurlu ve halk oyunları sorumlusu Leyla Alaca tarafından hazırlanan programda, 6 yaş grubundan ‘tavşanlar’ ve ‘zıp zıp kurbağalar’ sınıfı öğrencileri sunum yaptı. 42 öğrencinin katıldığı etkinlikte, Harmandalı oynandı, Çanakkale ve Yemen türküleri okundu. Alay Marşı’nı söyleyen minikler büyükleri duygulandırdı. Minik öğrenciler, canlı müzik eşliğinde Çanakkale cephesinde yaşananları canlandırdı. Bu arada, Çanakkale konulu bir şiirin okunması sırasında Yaren Kırarslan isimli öğrenci, duygulanarak gözyaşlarına boğuldu.

Okul Müdürü Adem Kaplan, “Çocuklarımızın geçmişlerini ve kültürel miraslarına sahip çıktığını görmek gurur verici. Emeği geçen bütün öğretmen, öğrenci ve personelimiz ile etkinliğimize katılan velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Tavşanlar Sınıfı Öğretmeni Hanife Açıkgöz ise şunları söyledi: “Çocuklarımız, bu etkinlik ile ülkemizin nasıl kazanıldığını öğendiler. Çocuklarımız, çalışmalar sırasında çok istekliydi. Oyun sırasında ülkemiz için can veren şehitlerimiz olduğunu fark ettiler. En önemlisi bu program, çocuklarımızın özgüveni için çok faydalı oldu.”(CİHAN)


Güncel