Çanakkale'ye bu yıl 41 yolcu gemisi gelecek

28 Mart 2012 - 14:31

ÇANAKKALE - Çanakkale’ye bu yıl 41 yolcu gemisi gelecek. Yılın ilk gemisi Kepez Limanı’na yanaştı. Yolcular, gün boyu Çanakkale’yi gezdikten sonra Kuşadası’na gidecek.

İstanbul’dan Kuşadası’na giden Bahama bandıralı Silver Wind isimli yolcu gemisi, bugün Kepez Limanı’na yanaştı. Bu yıl Çanakkale’ye gelen ilk gemi olma özelliğini taşıyan Silver Wind, 280 yolcu ve 224 mürettebat sahip. Ağırlıklı olarak Amerikalı ve İngiliz uyruklu yolcular Truva, Çanakkale ve Gelibolu turlarına katıldı.

Kepez Limanı Müdürü Evren Beceren, havanın da güzel olmasına bağlı olarak yolcuların keyifli saatler geçirdiğini, bu yıl toplamda 41 geminin uğrak yapacağını açıkladı. Beceren, bu yıl gelecek gemilerin 15 adedinin 200 metre boyunda olduğunu belirterek, sezonun kendileri ve bölge için olumlu geçmesini beklediklerini söyledi. Limana yanaşan gemiye çıkan Mülki İdare Amiri Hüseyin Kulözü, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar ve Liman Müdürü Beceren, kaptanı ziyaret ederek plaket ve mahalli hediyeler takdim etti. Kaptan Michele Macarone Palmieri de Çanakkale’de bulunmaktan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

(CİHAN)


Güncel