Canik Başarı Üniversitesi, 4 yeni bölüm daha açmayı planlıyor

01 Ocak 2013 - 16:32

SAMSUN - Samsun Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, üniversitede yer alan 7 bölüme ek olarak 4 bölüm daha açmayı planladıklarını açıkladı.

Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Canik Başarı Üniversitesi’nin 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 7 bölümde 328 öğrenci ile eğitime başladığını belirterek,“ Üniversitemiz yerleşkesinde Moleküler Biyoloji, İşletme, Uluslararası Ticaret, PDR, Türkçe Öğretmenliği, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümleri var. Mevcut 7 bölüme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, İç Mimarlık ve Okul öncesi İngilizce bölümlerini de dahil etmeyi planlıyoruz “ dedi.

BAŞARI’DA NB PROGRAMLARI AÇILACAK

Canik Başarı Üniversitesi öğrencilerinin teknik gezilerle ve programlarla hayatın içerisinde eğitim almalarını sağlamaya çalıştıklarını belirten Rektör Bekdemir, teorik uygulamadan uzak eğitim anlayışının öğrencilerin gelişimini yeteri düzeyde hızlandırmadığını vurguladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile işbirliği yaparak yüksek lisans ve eğitim programlarını açacaklarını söyleyen Rektör Bekdemir, “ OMÜ ile İşletme MBA, Eğitim Yönetimi Planlaması MBA ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği MBA eğitim programlarını düzenleyeceğiz. Düzenlediğimiz eğitim programlarında doktorlarımız ve işletmecilerimiz sağlık kurumlarında ve işletmeleri alanında yüksek lisans yapma fırsatı bulacaklar. Ayrıca öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz kendisini geliştirmesi yönünde de bir imkana kavuşacaklardır. İşletmecilerimiz de aynı imkanlardan yararlanabileceklerdir “ diye konuştu.

BAŞARI ÜNİVERSİTESİ SEM, EĞİTİMİN MERKEZİ OLACAK

Bu arada Canik Başarı Üniversitesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Sürekli Eğitim Merkezi’nde (SEM) Aile Danışmanlığı Sertifika programı düzenleyeceklerini açıklayan Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, kaliteli öğretmenlerin eşliğinde İngilizce eğitimi vermeye başladıklarını açıkladı. SEM’in Avrupa Birliği norm ve standartlarına uygun fiziki ve eğitim programlarına sahip olduğunu söyleyen Bekdemir, “ Cumhuriyet Meydanı'ndaki yerimiz ulaşımı kolay. Alanında uzman yabancı ve yetkin hocalarımız yabancı dil eğitimi verecek. SEM’de düzenlenen yabancı dil kurslarımıza lise, ortaokul öğrencileri, meslek erbabı kişiler, çalışanlar ve iş adamlarımız katılabilirler. Kursiyerlerimiz için ayrı sınıflar oluşturulacak. Ayrıca SEM’de tezsiz yüksek lisans programı kapsamında iş güvenliği uzmanı yetiştirme sertifika programı konusunda çalışmada bulunacağız " ifadelerini kullandı.

REKTÖR'DEN SAMSUN'A ÇAĞRI

Öte yandan Canik Başarı Üniversitesi bünyesinde bilgisayar ortamında 3 milyon adet yabancı kitap ve raflarda bir çok kitabın yer aldığını söyleyen Rektör Bekdemir şunları kaydetti; “ Canik Başarı Üniversitesi Samsun’un ekonomik, sosyal ve entelektüel hayatına katkıda bulunmak için elinden geleni yapıyor. Kütüphanemiz Samsun’daki donanımlı kütüphanelerden bir tanesi olacak. Bütün Samsunluları kütüphanemizden yararlanmaya davet ediyorum. Burada kafeteryada oturabilir ve kitaplarımızdan yararlanabilirler. Kütüphanemizde her konuda istenilen bilgiye ulaşmak mümkündür. “


(CİHAN)


Güncel