Celalettin Kolot: Fatih Terim bu yönetimle anlaşamaz

09 Mayıs 2011 - 14:56

İSTANBUL - Beşiktaş'ın etkin isimlerinden eski futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot, siyah beyazlı yönetimin Trabzonspor'dan Egemen Korkmaz'la anlaştığını söyledi.
''Egemen Beşiktaş'ta. Ersan'ın bonservisini şimdi 5 milyon euro'ya bile alamazsınız.'' diyen Kolot, Radyospor'a yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
"Ersan transferinin bugünlere kalmaması sezon başında bitirilmesi gerekiyordu. Burada transfer komitesi başkanının büyük hatası var. Kendi hemşerisi ve arkadaşı olan Adanaspor Başkanı Bayram Akgül’le anlaşırken; satın alma opsiyonu koymadı. 1 milyon euro'ya alınacakken, şu anda 5 milyon euro'ya dahi almak mümkün değil.
Ersan Gülüm çok değerli bir oyuncu; ama Beşiktaş’taki durumu soru işareti. Onun yeri Egemen Korkmaz’la dolar mı; dolmaz. Egemen iyi bir futbolcu; ama Beşiktaş’ta oynamak bambaşka bir şey. Daha önce Bursa macerası var, 16 numaralı formayla oynuyor. Beşiktaş taraftarı bunu ne kadar kabul eder, bunu bilemiyorum; ama bildiğimi tek bir şey var Egemen Beşiktaş’ta."

TERİM İLE BEŞİKTAŞ YÖNETİMİNİN ANLAYIŞI UYUŞMAZ
Fatih Terim'in Beşiktaş'ın teknik direktörü olacağına ihtimal vermediğini belirten Kolot, "Fatih Terim’in Beşiktaş teknik direktörü olacağını tahmin etmiyorum.'' diyerek şöyle devam etti:
''Beşiktaş’ın bu yönetim tarzıyla Fatih Terim uyuşamaz. Mustafa Denizli daha ılımlıydı, kendisinden habersiz transfer yapılsa bile okey diyen bir teknik direktördür. Ama Terim, her şeyin kontrolünde olmasını ister: Zaten kendisi Galatasaray genel kurul üyesidir. Ancak ben Fatih Terim’i tam yetkiyle takımın başında görmek isterim; ama bu yönetimle değil."

FORLAN YANLIŞ TRANSFER, HAMİT VE ERSAN'A ÖNCELİK VERİLMELİ
Forlan transferinin bitirildiğini yineleyen Celalettin Kolot, bu transferin yanlış olduğunu Beşiktaş'ın Hamit ve Ersan'ın transferlerine öncelik vermesi gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
"Forlan 32 yaşında 10 milyon avro bonbervis ücreti, senelik 4 buçuk garanti para, 3 yıllığına Beşiktaş’a geliyor. Bana göre yanlış. Ama Hamit Altıntop, alınmalı, Ersan’la birlikte Beşiktaş’ta olması gereken bir oyuncu; çünkü sağ tarafta hiç adamımız yok."

(CİHAN)


Spor