Cezaevinden bayram iznine geldi, boşanmak isteyen karısını öldürdü

02 Eylül 2011 - 23:35

İSTANBUL - Şişli’de kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi. Hükümlü bulunduğu Eskişehir Açık Cezaevi’nden bayram izni için gelen şahıs, boşanmak istediği iddia edilen eşini bıçaklayarak öldürdü. Öldürülen kadının yakınları, son zamanlarda artan kadına yönelik şiddeti kınayarak, yetkililerden bu duruma önlem almalarını istedi.

Ergenekon Caddesi numara 37’nin kapıcı dairesinde meydana gelen olay akşam saatlerinde ortaya çıktı. İddiaya göre, adam yaralama suçundan Eskişehir Açık Cezaevi’nde hükümlü bulunan Korhan Gökçe, Ramazan Bayramı nedeniyle 5 günlük izne geldi. Mahmutoğlu Apartmanı’nda kapıclık yapan eşi Zeynep Gökçe’nin(34) bulunduğu kapıcı dairesinde kalan Korhan Gökçe, iddiaya göre eşinin boşanma isteği yüzünden tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Korhan Gökçe, bayramın 2. Günü eşi Zeynep Gökçe’yi bıçaklayarak öldürdü. Bu akşam saatlerinde ise doğalgazı açarak intihar etmek istedi. Gaz kokusunu fark eden bina sakinleri polise haber verdi. Polisin yaptığı araştırma sonucu Korhan Gökçe baygın, eşi Zeynep Gökçe ise bıçakla öldürülmüş olarak bulundu. Şahıs önce hastaneye kaldırıldı, buradaki tedavisinin ardından gözaltına alındı. Koca kurbanı olan Zeynep Gökçe’nin cesedi ise polisin olay mahallindeki incelemelerinin ardından Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Cinayet haberini alan Zeynep Gökçe’nin yakınları olay yerine geldi. Gözyaşları içinde cesedin çıkarılmasını bekleyen yakınları duruma isyan etti. Amcası Hasan Üğden, “Kocası adam yaralama suçundan cezaevinde bulunuyordu. İzne geldiğinde cinayeti işlemiş. Yeğenimin boşanmak istediğini duymuştuk. Cinayetin sebebi bu olabilir.” dedi. Hasan Üğden, hükümlü bir kişinin izne çıkarılmasının doğru olmadığını da belirterek, “Adam yaralamış birinin izne çıkması ne kadar doğru olur. Böyle bir insanı neden bırakıyorlar.” şeklinde şikayette bulundu.

Zeynep Gökçe’nin kuzeni Şehrin Üğden ise kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin son bulması gerektiğini söyleyerek, “Boşanmak isteyeni öldürüyorlar. Artık bu durumu bir çare bulunsun.” diye gözyaşı döktü. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

(CİHAN)


Güncel