CHP özür dilerse davalardan vazgeçip, tazminatları iade edeceğim

12 Ekim 2013 - 15:00

KAYSERİ - Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı tazminat davalarından birinin daha lehine sonuçlandığını belirtti. Özhaseki, olayla ilgili yapılan hata konusunda CHP’nin kendisinden özür dilemesi durumun da, açtığı davalardan vazgeçeceğini ve şuana kadar kazandığı 100 bin liraya yakın tazminat parasını iade edeceğini açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik iftira attığı iddiası ile Kayseri 5. Asliye Ceza Mahkemesi'ne açtığı davada 15 bin TL kazanmasıyla ilgili değerlendirme yaptı. Türkiye’de soruşturması bitirilmiş bir dosyanın ikinci kez açılarak ikinci kez soruşturulduğunu ifade eden Özhaseki, ikinci soruşturmada suça rastlanmadığını aktararak, şunları söyledi; “Bizim hakkımızda atılan iftiralar ve sonrasındaki süreçte artık davalar hakikaten kabak tadı verdi. Söylemeye bile utanıyoruz. Bizim avukatlar son davayı kazanmışlar. Gazeteye vermişler. Haberim de yok onlardan. Hepimiz olayın nasıl başladığını biliyoruz. Israrla çıkılıp bir şeyler söylendi. İftiralar edildi. Türkiye Cumhuriyeti adalet tarihinde iki kere yargılanmış dava olmaz ama bizim ki iki kere yargılandı. İkisinde de savcıların verdiği kararda bunların hepsi iftira, hepsi yalan olduğu ortaya çıktı. Hatta bir konuşmalarından dolayı kınanmasına ve gazetelerde yayınlanmasına karar verildi. Ben 27’ye yakın iftiralardan dolayı dava açtığımı hatırlıyorum. Bunun 12 tanesi bitti. Bunlardan gelecek paralar 200 milyarı buluyor. Bir kısmı adliyeye yattı, bir kısmı halen yatıyor. Bir kısmı temyizden geliyor. Ama o paralar orada duruyor. Şuna kadar da 100 bin lirayı buldu. Bunu vatandaşa sucuk-ekmek olarak dağıtılmaya devam edeceğiz. Kış geliyor, yeniden sucuk ekmek devam edecek" ifadelerini kullandı.

Başkan Mehmet Özhaseki, CHP tarafından özür gelmesi halinde, paraları iade edeceğini ve davalardan vazgeçeceğini belirterek, şöyle konuştu; “Hiç değilse en azından şunu istiyorum. Bir tek cümleyle deseler ki, “Kusura bakma. O an elimize bir dosya geldi. Biz de bunu söyledik. Özür dileriz” deseler, paralarını da geri göndereceğim. Başka da ağzımı ölünceye kadar hiç açmayacağım. Ama bunu söylemeyip halen pişkin pişkin geziyorlarsa, o paraları da alacağım, millete sucuk dağıtacağım, her gün de kafalarına vurmaya devam edeceğim.”

(CİHAN)


Politika