CHP’li Aygün:Toplu mezar açıldığında, ne çıkacağı bilinmediğinden korkuyorlar

13 Temmuz 2011 - 14:12

ANKARA - CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, toplu mezarda olduğunu savunduğu kardeşinin cenazesinin verilmesi için açlık grevi yapan Hüsnü Yıldız'a destek verdi. Aygün, ''Toplu mezarda yattığını düşündüğü kardeşi Ali Yıldız'ın cenazesini istiyorlar. Cenazenin verilmesi açısından hukuki bir engel yok, ancak sanırım mezar açıldığında ne çıkacağını bilmediklerinden korkuyorlar.'' dedi.
TBMM’de konuya ilişkin basın toplantısı düzenlen Aygün, kardeşinin cenazesinin verilmesi istemiyle açlık grevi yapan Hüsnü Yıldız'ın avukatı Özgür Yılmaz da katıldı. Tunceli'de yaşayan Hüsnü Yıldız'ın annesiyle birlikte 34 gündür açlık grevi yaptığını anlatan Aygün, ''Toplu mezarda yattığını düşündüğü kardeşi Ali Yıldız'ın cenazesini istiyorlar. Cenazenin verilmesi açısından hukuki bir engel yok, ancak sanırım mezar açıldığında ne çıkacağını bilmediklerinden korkuyorlar.'' diye konuştu.
Avukat Yılmaz da Ali Yıldız'ın cenazesine ulaşabilmek için yargı mercilerine başvurduklarını, ancak 'mali külfet' gerekçesiyle kendilerine olumsuz yanıt verildiğini söyledi.

(CİHAN)


Politika