CHP'li Ünlütepe: Bakan Eroğlu, otoyolun Afyonkarahisar'dan geçeceği konusunda yanıltıldı

14 Haziran 2010 - 18:02

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun yapılması planlanan Ankara-İzmir otoyolunun Afyonkarahisar'dan geçeceği hususunda yanıltıldığını ileri sürdü.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın, Bakan Eroğlu'nu yanıltıcı bir biçimde bilgilendirdiğini savunan Ünlütepe, Bakan Eroğlu'nun yaşanan bu olay sonrasında kendi vatandaşlarına yanlış bilgi vermekle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Bakan Eroğlu'nu, yanıltıcı açıklamaya Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın mecbur ettiğini dile getiren Milletvekili Ünlütepe, "Niçin mecbur etmiştir? Eroğlu, Afyonkarahisar milletvekili bir bakandır. Sayın Eroğlu Afyon'da yaptığı açıklamada otoyolun Ulaştırma Bakanı'nın bilgileri ışığında Afyon'dan geçeceğini söylemiştir ve kamuoyu oluşturmuştur." dedi.

CHP Afyonkarahisar il binasında basın toplantısı düzenleyen Ünlütepe, Eroğlu'nun, Yıldırım'ın ağzından duymadığı bir şeyi vatandaşları ile paylaşmayacağını söyledi.

Ulaştırma Bakanının, Eroğlu'nu yanıltıcı bir açıklama yapmaya mecbur ettiğini aktaran Ünlütepe, "Bu konunun aydınlaması lazımdır ki ben takipçisi olacağım. Ama benden önce bu konunun takipçisi Veysel Eroğlu olmak zorundadır. Kendi seçmenine yanlış bilgi vermekle karşı karşıya kalmıştır." diye konuştu.

Otoyolun Kütahya'dan geçirilmek istenmesinin ana nedeninin Kütahya'nın Altıntaş ilçesine yapılacak olan bölgesel havaalanı olduğunu ileri süren Ünlütepe, "Avrupa Birliği (AB) standartlarına göre otoyollar ve devlet demir yolları genellikle havaalanlarına yakın olan güzergahlardan geçmektedir. Bizi iyi niyetli olarak Zafer Havalimanı o bölgede açılışına yakın durmamız, daha sonra buraya gelecek hizmetlerin de o bölgeye aktarılmasına neden olmuştur." şeklinde konuştu.

Ünlütepe, Afyonkarahisar milletvekili olarak konuyu TBMM gündemine taşıyacağını sözlerine ekledi.


(CİHAN)


Türkiye