Cihan Haber Ajansı Gündemi

28 Temmuz 2012 - 09:25

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit olan er Kadir Kayıkçı'nın, İstanbul Ataköy 5. Kısım Camii’ndeki cenaze törenine katılacak. Şehit erin naaşı, Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verilecek. (13.00)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Londra ziyareti takip ediliyor. Erdoğan, 2012 Londra Olimpiyatları'nda Türkiye- Angola arasındaki kadın basketbol maçını izledikten sonra Türkiye'ye dönecek.

CHP 34. Olağan Kurultayı’nda seçilen Parti Meclisi üyeleri, genel merkezde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanacak. (10.00)

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ankara'da partisinin il başkanları ve müfettişleri toplantısına katılarak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunacak. (12.00)

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Hatay'da Tell Tayinat kazısından çıkarılan eserlerin basın tanıtımına katılacak. Bakan Günay, daha sonra Kahramanmaraş'a geçerek yeni müze binasının açılışını yapacak, Abdülhamit Han Camii'nde incelemelerde bulunacak. (09.30-10.30-13.30-14.30)

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin’de Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nde düzenlenen Turunçgil Zirvesi, AKİB Girişimcilik Sertifikası Töreni ve AKİB İhracat Rekortmenleri Ödül Töreni'ne katılacak. Bakan Çağlayan, Ticaret Meslek Lisesi bahçesinde verilen iftar yemeğine katılacak. (10.30-14.00-17.30-20.01)

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Konya’da, KTO Karatay Üniversitesi'ni ziyaret edip, Akşehir'de iftara katılacak. (13.30-20.00)

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Çanakkale'de bir dizi ziyaret gerçekleştirip, ardından iftarda şehit aileleri, malul ve gazilerle bir araya gelecek. (14.00- 20.40)

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman Hasankeyf'te kanaat önderleri ve muhtarlarla iftarda bir araya gelecek. (19.37)

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’da Kaplan Düğün Salonu'nda verilen iftara katılacak. (19.42)

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, 'İslam Dünyası Ramazan'da İstanbul'da Buluşuyor' etkinliği kapsamında Topkapı Sarayı Müzesi'nde vereceği iftara katılacak. (20.34)

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Sivas Platformu tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek iftara katılacak. (20.34)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği'nin İstanbul Fatih’teki Trabzon Öğrenci Yurdu’nda düzenleyeceği iftara katılacak. (20.34)

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında, patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Astsubay Çavuş Selman Aksu'nun cenaze namazı İzmir’de kılınacak.

EXPO 2020 adaylığı kapsamındaki çalışmalar için kurulacak 'İzmir Gençlik Diyaloğu Sivil Girişimin Tanıtım ve İstişare Toplantısı' yapılacak. (14.30)

BBP, Arakanlı Müslümanlara yönelik katliamları Bursa Fomara Şehreküstü Meydanı’nda protesto edecek. (15.00)

Ankara ve Moskova, tarihteki savaşlarda birbirlerinin topraklarında hayatlarını kaybeden askerlerin mezarlarının imarı için ikili anlaşma imzalayacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 15 Ekim’de Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısı için gerçekleştireceği Türkiye temaslarında imzalanması beklenen anlaşma çerçevesinde, ilk olarak Krasnoyarsk Bölgesi’nde bir Türk şehitliği açılacak.

Suriye ile ilgili gelişmeler izleniyor.

Başkan Aziz Yıldırım’ın da katılması beklenen Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısı Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılacak. (17.00)

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden Kadın Basketbol Milli Takımı, ilk maçında Angola ile karşı karşıya gelecek. (16.30)

2012 Londra Olimpiyatları’nda Kadın Voleybol Takımı, ilk maçında Brezilya ile karşı karşıya gelecek. (24.00)

(CİHAN)


Güncel