Cihan Haber Ajansı Gündemi

31 Aralık 2012 - 09:25

İSTANBUL - -Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı İrsen Küçük ile İstanbul’daki çalışma ofisinde görüşecek. (16.00)

POLİTİKA

- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Toplulukları Başkanlığı'nda bir araya gelecek. (13.00)

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kütahya’da, Tunçbilek sahasında kurulan ‘Gazlaştırma Pilot Tesisi’nin açılış törenine katılacak, daha sonra maden işçileriyle yemek yiyecek. (17.30)

DÜNYA

- Dünyada yeni yıl etkinlikleri takip ediliyor.

- Suriye ile ilgili gelişmeler izleniyor.

GÜNCEL

-Fatih’teki bir otelde çoğunluğu turist 23 kişinin doğalgaz sızıntısından zehirlenmesiyle ilgili gelişmeler takip ediliyor.

-Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi, MEB Şura Salonu'nda yapılacak. (22.00)

-200 hakim ve savcıya 'çapraz sorgu' eğitimi (Özel)
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde Türkiye aleyhine açılan davaların sebepleri arasında özellikle sanıklara çapraz sorgu imkanının etkin bir şekilde tanınmamış olmasının" yer alması Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nu (HSYK) harekete geçirdi. Hazırlanan proje ile Erzincan, Erzurum, Ağrı ve Tunceli il ve ilçelerinde soruşturma yapan yaklaşık 200 savcı ve hakim İngiltere ve Portekiz'e gönderilecek. Katılımcılardan, yapacakları çalışma ziyaretleri sırasında aldıkları notlar ve yaptıkları gözleme dayalı olarak ziyaret değerlendirme raporu düzenlemeleri talep edilecek. Düzenlenecek raporda, çapraz sorgunun Türkiye'de nasıl ve ne şekilde etkin olarak uygulanabileceğine dair çözüm önerileri getirmeleri istenecek.

- Türkiye’nin ilk yerli tramvayı İpekböceği’nin üretildiği Bursa’da şimdi de hızlı trenin yan ürünlerinin üretilmesi amacıyla çalışma başlatılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, basın toplantısında çalışmaları anlatacak. (10.00)

(CİHAN)


Güncel