Cihan Haber Ajansı Gündemi

07 Mart 2013 - 09:28

İSTANBUL - - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü 2. Uluslararası Kadın Konferansı etkinliğine katılacak. (09.30 - Ankara)

POLİTİKA

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türkiye’nin 81 ilinden evliliklerinde yarım asrı devirmiş 81 çift ile “Bir Yastıkta Yarım Asır Projesi” etkinliğine katılacak. (12.00 - Ankara)

-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan İzmir'de Ege Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin 30. Yüksek İstişare Toplantısı'na katılarak bir konuşma yapacak. (13.30 - İzmir)

-Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı 'Kolay Ticaret, Büyük Türkiye' projelerinin tanıtım toplantısına katılacak. Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Bursa İl Başkanlığı ile Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret edip esnaflarla görüşecek. (11.00 - 17.00 - Bursa)

EKONOMİ

-Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 'Eurasia Rail' 3. Demiryolu Fuarı'nın açılış törenine katılacak. (11.00 - İstanbul)

-Halkbank, kredi kartı Paraf için İspark ile Radisson Blu Otel Ataşehir’de protokol imzalayacak. (10.00 - İstanbul)

-Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen 'Ege Toplantıları'nın 66.'sında Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince'yi ağırlayacak. (İzmir)

DÜNYA

-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Londra'daki Yemen’in Dostları Grubu’nun Bakanlar düzeyindeki 5. Toplantısı’na katılacak. Davutoğlu, London School of Economics’te konferans verecek.

-Rusya’da faaliyet gösteren Türk-Rus Kültür Merkezi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile özel bir program düzenledi. Konserde Kızıl Ordu korosu, dünyaca ünlü İtalyan opera ve pop sanatçısı Alessandro Safina, Rusya’nın ünlü sanat duayeni, SSCB Halk Sanatçısı Iosif Kobzon ve başka Rus sanatçılar sahne aldı.

-Suriye ile ilgili gelişmeler izleniyor.

GÜNCEL

- Danıştay Başkanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “Kentsel Dönüşüm ve Çevre Hukuku Konferansı” Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu’nun açılış konuşmalarıyla başlayacak. (09.00 - Ankara)

SPOR

-Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç, “Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun” projesi kapsamında 41 ili dolaşacak Spor TIR’larının uğurlama törenine katılacak. (11.00 - Ankara)

-UEFA Avrupa Ligi 3. Tur ilk maçında Fenerbahçe, Çek Cumhuriyeti temsilcisi Viktoria Plzen’e konuk olacak. (20.00)

-7. Uluslararası Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu Dünya Kayak Şampiyonası'nda, Alp disiplini yarışlarına Palandöken Kayak Merkezi'nde, devam edilecek. (10.00 - Erzurum)

-Dünya Gençler Snowboard Şampiyonası, Palandöken Kayak Merkezi'nde devam ediyor. (11.00 - Erzurum)

(CİHAN)


Güncel