Cihan Haber Ajansı Gündemi

06 Temmuz 2013 - 09:16

İSTANBUL - POLİTİKA
-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bursa’da Gemlik Büyükkumla Barajı temel atma törenine ve Kestel’de TOKİ tarafından yapılan konutların anahtar teslim törenine katılacak. (11.00 - 15.00 - Bursa)

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Bursa Valiliği’ni ziyaret ettikten sonra Gemlik'te Büyükkumla Barajı temel atma törenine katılacak. (10.00 -11.00 - Bursa)

- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Antalya'da valiliği ziyaret edecek, Expo Konseyi toplantısına katılacak, turizmcilerle bir araya gelecek (09.00 - 14.00 - 16.00 - Antalya)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, deniz çöplerini toplama teknelerini denize indirme törenine ve çevre kirliliği acil müdahale tatbikatına katılacak. (10.00 - 12.00 - İstanbul)

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Samsun’da, çeşitli ziyaretlerde bulunacak. Mavi Işıklar Eğitim ve Dinlenme Rehabilitasyon Tesisi ve Kampı'nın açılışına katılacak. STK temsilcileriyle bir araya gelecek. (10.00 -19.30 - Samsun)

EKONOMİ

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Kesimi Toplu İş sözleşmesiyle ilgili Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonları ve Kamu Kesimi İşveren Sendikaları Konfederasyonları'nın temsilcileriyle bir araya gelecek. (12.00 – Ankara)

DÜNYA

-Mısır ile ilgili gelişmeler izleniyor.

GÜNCEL

-Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yapılacak. (09.30 -Ankara)

SPOR

-Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve eski futbolcu Pascal Nouma, Yenikapı İDO iskelesi içinde bulunan çarşıda açılışa katılacak. (13.00-İstanbul)

-Beşiktaş yeni sezon hazırlıklarına sabah ve akşam yapacağı antrenmanla devam edecek. Siyah - beyazlı ekipte bir futbolcu basın mensuplarının sorularını cevaplayacak.

-Fenerbahçe ve Galatasaray, kendi tesislerinde yeni sezon hazırlıklarına devam edecek.

-Profesyonel lig takımlarının transfer çalışmaları takip edilecek.

-UEFA U20 Dünya Kupası çeyrek finalinde Uruguay ile İspanya Bursa Atatürk Stadyumu'nda karşı karşıya gelecek. (21.00 -Bursa)

-Nijerya A Milli Takımı’nın ve AC Milan'ın sol bek oyuncusu Taye Taiwo, Bursaspor'a 3 yıllık sözleşme imzalayacak. (15.00-Bursa)

(CİHAN)


Güncel