Cihan Haber Ajansı Gündemi

09 Temmuz 2013 - 09:35

İSTANBUL - -TBMM Başkanı Cemil Çiçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Barış ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM’de görüşecek. (14.00-15.00-16.00-Ankara)

POLİTİKA
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, göreve yeni seçilen Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Ahmet Assi Jarba ile Dışişleri Bakanlığı konutunda görüşecek. (10.00-Ankara)

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Denizli ve Manisa'da temaslarda bulunacak. Sarayköy'de jeotermal santralini inceleyecek olan Yıldız, Manisa Soma'da maden işçileriyle iftar yapacak. (18.00-20.47-Manisa)

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep'te Yuşa Peygamber’in türbesine ziyarette bulunacak. Valilik ve belediyeyi de ziyaret edecek olan bakanlar, akşam da Nizip Konteyner Kent'te iftar programına katılacak. (13.30-14.30-20.02-Gaziantep)

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri ve Üniversite Düzeyi Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmaları Ödül Töreni’ne katılacak. (11.00 - Ankara)

- İstanbullu 200 işadamı ilk iftarını Kilis'te Suriyeli mültecilerle yapacak. FİADER ve Kimse Yok Mu Derneği, ortak organizasyonla Kilis’te yaşayan, Suriye'den gelmiş 120 bin mülteci için Ramazan'da 120 bin iftar verecek. Ramazan'ın ilk günü İstanbul'dan üst düzey 200 işadamı, özel uçakla G.Antep’e, oradan da karayoluyla Kilis'e gidip Ramazan kumanyası dağıttıktan sonra mültecilerle birlikte ilk iftarlarını yapacak. Kilis Valisi Süleyman Tapsız’ın ev sahipliği yapacağı etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ve Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın da katılması bekleniyor. (20.00-22.00-Kilis)

-TBMM Genel Kurulu'nda 'Torba Kanun' teklifi görüşmeleri sürecek. (14.00-Ankara)

DÜNYA
-Mısır’da ordunun yönetime el koymasının ardından yaşanan gelişmeler takip ediliyor. (Kahire)

GÜNCEL
- İstanbul’da ilk iftar topu Sultanahmet Meydanı’nda atılacak. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, iftar topunu ateşleyecek. (20.45-İstanbul)

SPOR
-Spor Toto Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarını, İngiltere’de yapacağı çalışmalarla sürdürecek.

-Fenerbahçe, yeni sezon ikinci etap çalışmalarına Topuk Yaylası’ndaki tesislerinde sürdürecek.

-Beşiktaş, yeni sezon ikinci etap çalışmalarına Almanya’da yapacağı antrenmanla devam edecek.


(CİHAN)


Güncel