Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi

07 Şubat 2013 - 00:03

İSTANBUL - İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi için Mısır’da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün temasları takip ediliyor. (Kahire)

POLİTİKA

CHP’li Belediye Başkanları Ankara’da “Yerel Seçimler için hedef 2014….” konusuyla Sheraton Otel’de toplanıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantıda açılış konuşması yapacak. (10.00)

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskunlahti’yi kabul edecek. (15.00)

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Almanya Federal İçişleri Bakanı Hans-Peter Friedrich'i ile görüşecek. (10.00)

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Morityus Dışişleri, Bölgesel Bütünleşme ve Uluslararası Ticaret Bakanı Arvin BOOLELL ile bir görüşme yapacak. Çağlayan stanbul Conrad Otel’deki görüşme sonrası Türkiye – Morityus Ticari ve Ekonomik İşbirliği Anlaşması ile Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması imza törenine katılacak. (10.00)

GÜNCEL

İzmir İşadamları Derneği (İZİAD), İzmirli işadamlarıyla İstanbullu işadamlarını biraraya getiriyor. Düzenlenecek programda hem işadamlarının kaynaşması hem de ikili iş ilişkileri ele alınacak. (09.30)

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Türk-İş Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç'la birlikte BMC fabrikasında çalışan işçilere destek verecek. (11.00)

(CİHAN)


Güncel