Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi

07 Mart 2013 - 00:15

İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Surinam Cumhurbaşkanı Yardımcısı Robert Ameerali ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (11.15)

Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek. (15.00/14.00/10.30)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Surinam Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ameerali'yi, Başbakanlık Merkez Bina'da resmi törenle karşılayacak. Erdoğan ve Ameerali, görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı yapacak. Erdoğan, Ameerali onuruna, Resmi Konut'ta, resmi akşam yemeği verecek. (16.30/18.45)

Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i, Başbakanlık Merkez Bina'da kabul edecek. (10.00/14.00)

Başbakan Erdoğan, HAK-İŞ Konfederasyonu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü 2. Uluslararası Kadın Konferansı etkinliğine katılacak. (09.30- Rixos Hotel)

POLİTİKA

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan İzmir’de Ege Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin 30. Yüksek İstişare Toplantısı’na katılarak bir konuşma yapacak. (13.30)

Danıştay Başkanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “Kentsel Dönüşüm ve Çevre Hukuku Konferansı” Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu’nun açılış konuşmalarıyla başlayacak. (09.00 -Danıştay Konferans Salonu)

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç, “Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun” projesi kapsamında 41 ili dolaşacak Spor TIR’larının uğurlama törenine katılacaktır. (11.00)

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türkiye’nin 81 ilinden evliliklerinde yarım asrı devirmiş 81 çift ile “Bir Yastıkta Yarım Asır Projesi” etkinliğine katılacak. (12.00 -Sıhhiye Sürmeli Oteli)

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ‘Kolay Ticaret, Büyük Türkiye’ projelerinin tanıtım toplantısına katılacak. Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Bursa İl Başkanlığı ile Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret edip esnaflarla görüşecek. (11.00-17.00)

EKONOMİ

Halkbank, kredi kartı Paraf için İspark ile Radisson Blu Otel Ataşehir’de protokol imzalayacak. (10.00)

DÜNYA

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Yemen’in Dostları Grubu’nun Bakanlar düzeyindeki 5. Toplantısı’na katılacak. Davutoğlu, London School of Economics’te bir konferans da verecek. (Londra)

GÜNCEL

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Ege Toplantıları’nın 66.’sında Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’yi ağırlayacak.

SPOR

UEFA Avrupa Ligi 3. Tur ilk maçında Fenerbahçe, Çek Cumhuriyeti temsilcisi Viktoria Plzen’e konuk olacak. (20.00)

(CİHAN)


Güncel