Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi

06 Temmuz 2013 - 00:28

İSTANBUL - POLİTİKA

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bursa’da Gemlik Büyükkumla Barajı temel atma törenine ve Kestel’de TOKİ tarafından yapılan konutların anahtar teslim törenine katılacak. (11.00-15.00-Bursa)

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Bursa Valiliği’ni ziyaret edecek. Gemlik Büyükkumla Barajı temel atma törenine katılacak. (10.00-.11.00-Bursa)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Kesimi Toplu İş sözleşmesiyle ilgili Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonları ve Kamu Kesimi İşveren Sendikaları Konfederasyonlarının temsilcileriyle bir araya gelecek. (12.00 – Bakanlık)

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker valiliği ziyaret edecek, Expo Konseyi toplantısına katılacak, turizmcilerle bir araya gelecek (09.00-14.00-16.00-Antalya)

GÜNCEL

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 6-7 Temmuz tarihlerinde öğleden önce ve sonra olmak üzere 4 oturumda yapılacak. (9.30 / 14.30)

Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen ‘9. Uluslararası Türkiye Aşıklar ve Şairler Şöleni’ başlıyor. (09.30-Bursa)

SPOR

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve eski futbolcu Pascal Nouma, Yenikapı İDO iskelesi içinde bulunan çarşıda bir eczane ve samart shop açılışına katılacak. (13.00-İstanbul)

Beşiktaş yeni sezon hazırlıklarına sabah ve akşam yapacağı antrenmanla devam edecek. Siyah - beyazlı ekipte bir futbolcu basın mensuplarının sorularını cevaplayacak. (Berlin)

Fenerbahçe ve Galatasaray, kendi tesislerinde yeni sezon hazırlıklarına devam edecek.

Profesyonel lig takımlarının transfer çalışmaları takip edilecek.

UEFA U 20 Dünya Kupası çeyrek finalinde Uruguay ile İspanya Bursa Atatürk Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. (21.00-Bursa)

(CİHAN)


Güncel