Cristian Baroni: Forma yarışından karlı çıkacak takımımız olacaktır

06 Temmuz 2012 - 15:52

DÜZCE - Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Cristian Baroni, oyuncu seçeneklerinin çok olması hem teknik direktör Aykut Kocaman'ın hem de takımı rahatlatacağını belirterek, "Sezon içinde forma yarışı yaşanacaktır; ama bundan karlı çıkacak takımımız olacaktır." dedi.

Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’de Brezilyalı futbolcu , basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yapılan transferlerle mevkiilerde birden çok oyuncunun olmasıyla ilgili olarak Cristian, "Bu kadar fazla turnuvada mücadele etmek beraberinde sakatlık ve çeşitli taktikleri de beraberinde getirir. Her mevkide birden fazla oyuncunun olması hem takımı hem hocayı rahatladır. Bu durumdan da Fenerbahçe karlı çıkar. Şampiyonlar Ligi için güçlü ve o mücadeleyi kaldırabilecek oyuncular gerekli. Bizim takımda da böyle oyuncular var. Yeni gelecek oyuncular da olabilir. Umuyorum sakatlık olmadan başlayalım ve Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalalım." diye konuştu.

Yıldız oyuncu, yeni sezon hazırlıklarına da değinerek, "Bizim için iyi biteceğini umduğumuz bir sezonun başlangıcı. Sert idmanlarla başladık. Kendimizi iyi bir şekilde hazırlayıp Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya ve ülke içindeki tüm kupalara talibiz. Bunun için de çalışmalıyız ve bunun da başlangıcını burada yaptık. Burada 3-4 gündür idmanlarımızı yapıyoruz, kontrollerden geçtik. Yeni oyuncular geldi. Gidenler ve gelenler olacaktır. Önemli olan bizim kendimizi bütün halinde iyi hazırlamamız. Umarım bizim için iyi bir sezon olur." ifadelerini kullandı.

Geçen sezonun sonlarına doğru performansının artmasıyla ilgili bir soruya da değinen Cristian Baroni, saha içinde aldığı görev konusunda tercihin kendisinde olmadığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hocamızın bana verdiği mevkideki görevimde, elimden gelinin en iyisini yapmaya çalışıyorum. İlk geldiğim yıllarda çalıştığım hocalar benden defansif görev istediler. Ancak geçen sene bir değişiklik oldu. Hem ben takımı, takım da beni daha iyi tanıdı hem de Aykut hoca saha içinde bana daha çok serbestlik tanıdı. Bu nedenle skora da katkım oldu. Önemli olan hocanın verdiği görev. Geçen sene Aykut hocanın verdiği gibi serbestlik olduğunda, kendimi daha rahat hissediyorum."

"EMRE - TOPAL KIYASLAMASI İÇİN HENÜZ ERKEN"

Bu sezon takımdan ayrılarak Atletico Madrid'e transfer olan Emre ile Mehmet Topal'ın karşılaştırmasını yapması istenen Baroni, kıyas yapmak için erken olduğunu kaydetti.

Baroni, "Mehmet Topal çok kaliteli bir oyuncu. İspanya’da ve Türkiye’de oynadığı tüm takımlarda da ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Umuyorum ki takımın başarılarına beraber katkı yaparız. Ancak Emrde ile aralarında Şu aşamada bir karşılaştırma yapmanın doğru olduğunu sanmıyorum. Emre’yle uzun süre oynadım. Kendisi hem ofansa ham de defansa çok yardımcı olan bir oyuncuydu. Mehmet Topal’ı henüz derin bir şekilde tanıyamadım. Kendisiyle sadece 3-4 idman yaptık. Daha çok idman yapmamamız lazım. Ama gördüğüm kadarıyla söyleyebilirim ki karakterleri farklı." diye konuştu.

"BAŞKANIMIZIN FİGÜRÜ BİLE BİZİM İÇİN YETERLİ"

Bu sezon çok daha moralli bir başlangıç yaptıklarını dile belirten Brezilyalı futbolcu, başkan Aziz Yıldırım'ı kast ederek, "Şimdi başkanımızın orada oturuyor olması, onun figürü bile bizim için yeterli. Gayet olumlu şartlarda başladık. Başkanımız ve camiamızla birlikte katıldığımız tüm turnuvalarda istediğim sonuçları elde ederiz." şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Spor