Cumhurbaşkanı Gül, Roma’da iş forumuna katılacak

29 Ocak 2014 - 23:25

ROMA - İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’nun daveti üzerine Roma’da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ziyaretinin ikinci gününde yarın İtalya-Türkiye İş Forumu’na katılacak.

Gül, forum öncesinde ise Türkiye’nin İtalya Büyükelçiliği’nde İtalyan ve Türk işadamları ile kahvaltıda bir araya gelecek. Daha sonra Meçhul Asker Anıtı’na çelenk koyacak olan Cumhurbaşkanı Gül, İtalya-Türkiye İş Forumu’na iştirak edecek. Akabinde Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi’nin açılışına katılacak olan Gül, Roma’nın sembolü tarihi Kolezyum’u ziyarete edecek. Gül, aynı gün akşam, Roma’da İtalya Cumhurbaşkanı Napolitano ve eşi Clio Maria’nın onuruna vereceği konsere iştirak edecek.

Cumhurbaşkanı Gül, İtalya ziyaretinin son günü 31 Ocak’ta ise önce İtalya Başbakanı Enrico Letta’yı kabul edecek ve akabinde ziyaretin ikinci ayağı Floransa’ya geçecek. Gül, buradaki temaslarının ardından aynı gün Ankara’ya dönecek.

Cumhurbaşkanı Gül’e, İtalya ziyaretinde Eşi Hayrunnisa Gül, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik ediyor.

(CİHAN)


Dünya