Daum: Şeytanın bacağını kıracağız

02 Ekim 2013 - 15:41

BURSA - Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Akhisar maçında gol yemeyerek bir adım attıklarını belirterek, "İyi çalışmakla, sabırla, futbolcularımıza bu güveni vererek artık şeytanın bacağını kıracağız diye düşünüyorum." dedi.

Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında deplasmanda oynanacak Kardemir Karabükspor maçı öncesi Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Daum, zor bir deplasmanın kendilerini beklediğini ifade etti. Ligin ne kadar dengeli ve zor olduğuna dikkat çeken tecrübeli çalıştırıcı, "Göründüğü gibi bu ligde herkes herkesi yenebiliyor. Bu neyin göstergesi, kulüplerin gerçekten çok iyi çalışması ve bütün takımların güçlü olduğunu gösteriyor. Aynı şekilde takımımla ilgili bunu söyleyebilirim. Biz de çok iyi çalıştık. Ama maalesef bu kadar iyi çalışmamızın semeresini alamadık, sonuçlarımız iyi değildi. Ama son lig maçımıza baktığımız zaman gerçekten defansif anlamda çok sağlam defanstan çıkışımız oldu. Ama maalesef golü atamadık ve bu müsabakayı kazanamadık." diye konuştu.

"FORVETTE DE ETKİLİ OLMAMIZ GEREKİYOR"

Akhisar'ın çok organize oynadığını, Kardemir Karabükspor'un da aynı şekilde oynayacağını ifade eden Daum, "Defansif bölgemizde gerçekten çok iyi oynadık fakat forvet bölgemizde daha etkili olmamız gerekiyor, orada sonuca gitmemiz gerekiyor. Futbolcularımın sabırlı olması gerekiyor. Akhisar maçında gördük ki galibiyeti çok istediler. Tabi ki bu müsabakada da kişisel hataları kritize edebiliriz. Bunları kritize ettiğimiz zaman orada da puan kayıplarımız oldu. Ne olursa olsun, müsabakada futbolcularımızın gerçekten her şeyini ortaya koydu istek ve arzusu üst seviyedeydi. Bu da takımın motivasyonunu gösteriyor." şeklinde konuştu.

"FUTBOLCULARIMA VE TAKIMIMA GÜVENİYORUM"

Yönetimin takımı çok iyi desteklediğini vurgulayan Daum, "Takımda kendi arasında konuştu, durum değerlendirmesi yaptı. Bu durumdan nasıl çıkış yakalayacağımızı aralarında da konuştular. Bu çıkışımızı, takımımızın da arzuladığı, bu bölgelerden yukarı çıkmak da tabi ki iyi bir oyunla sonuçlandırarak puanları da görmemiz gerekiyor. Ne eksik, eksik olan pas yüzdemiz. Pası daha garanti atmak, dediğimiz yüzde 3'ü yakalamak ve olayı bitirmek. Çalışmalarımızda tek tek onları güçlendirmek, onları daha hazır hale getirmek için çalışıyoruz. Ama galibiyet gelince güven de artıyor. İyi yaptığımız defansta devam etmek ve üstüne koyarak aradığımız golü bulmak için zorlayacağız. Böyle maçlarda oyun sıkıştığında duran toplardan da gol atmaya ihtiyacımız var. Kesinlikle bunu sonuçlandırabilirsek güvenimiz daha da artacaktır. Futbolcularıma ve takımıma güveniyorum. Bazı futbolcular sınırları zorluyorlar. O sınırları aşmaları için onlara yardımcı olacağız." ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, "Şamil sakat yerine kimi oynatmayı düşünüyorsunuz, Pinto'ya şans verecek misiniz?" şeklindeki sorusuna Daum şu cevabı verdi: "Şamil bu hafta cezalı. Belluschi de kadroya katılacak. Bunu söyleyebilirim."

Daum, bir gazetecinin, "Abdullah Avcı ile sizin yerinize görüşüldüğü iddiaları var, ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki sorusuna ise şu karşılığı verdi: "Abdullah hoca benim çok iyi tanıdığım çok iyi bir arkadaş diyebileceğim bir insan. Tabi Abdullah hocanın hemen bir yerde çalışmasını temenni ediyorum. Ben zor bir durumda burada başladım. Bence daha işin başındayız. Yönetimimizle bunları değerlendirdik. Önümüzde baktığımız zaman çok daha büyük değişiklikler olabileceğini söyleyebilirim. Yönetimimizle çalışma içindeyiz. Ben ne olursa olsun yüksek motivasyonla ve sevinçle bu işe devam ediyorum. Benim tanıdığım, sevdiğim, saydığım başkanımızla önce zannedersem sayın başkanımız benimle konuşur, sonra Bursa ile ilgili planlarını açıklar. Ben çok iyi bir çalışma içindeyiz, yönetimimizle iyi bir diyaloğumuz var. Ben onu biraz gülerek karşılıyorum."

"SADECE BİR FUTBOLCUYA İHTİYACIMIZ VAR DEMEDİM"

'Bursaspor'da kadro derinliği yeterli mi, yeterli ise ne eksik, Bursaspor'daki sıkıntı nedir?' sorusu üzerine ise tecrübeli teknik adam Daum şunları dile getirdi: "Ben bir tane futbolcuya ihtiyacımız olduğunu söylediğimi hatırlamıyorum. Kısa transfer döneminde yalnız bir değil birkaç futbolcu üzerinde konuşuldu ancak bir tane futbolcu sonuçlandırıldı. Mevki ile ilgili de açıklamam olmadı. Sadece Kazım'da bunu sonuçlandırabildik. Benim için bizim takımımızı ileri götürecek futbolcuya ihtiyaç yok sözü benim için sürpriz. Ben bunu söylemedim. Mevcut olan kadro ile çalışmak ve en iyisini yapmak durumundayım."

"TRANSFER ÇALIŞMALARI ŞİMDİDEN BAŞLADI"

Transferle ilgili çalışmaların şimdiden başladığını ifade eden Daum, "Tabi ki ben yönetimle, mevkilerle, transferle ilgili onlara açıklamalarım oldu. Ama bize bu konuşmalar Karabükspor maçı ile ilgili bir şey getirmiyor. Sizin için enteresan olabilir ama bizim takımımıza yardım edecek bir konu değil. Bizim olaya odaklanmamız gerekiyor. Ne olursa olsun önümüzdeki müsabakalarda en maksimum puanları çıkartabilmek, maçları kazanmak. O durumlarda hatayı sıfır yapan yada yapmayan bir takıma ihtiyacımız var. Fiziksel, taktiksel olarak üst seviyede olması gereken bir takıma ihtiyacımız var. Şuanda eksik olan tarafımız da, güveni artırdığımız zaman bunları kapatacağımızı düşünüyoruz. Bu takımla benim istediğimi yüzde yüz olmasa da elde edeceğimizi düşünüyorum. Sabırla ve birlik beraberlik içerisinde önümüzdeki maçları çıkarmak." diye konuştu.

"ARTIK ŞEYTANIN BACAĞINI KIRACAĞIZ"

Bursaspor'da göreve geldiği günden beri transferle ilgili konuları konuştuklarını ancak bunu medya önünde değil yönetimle konuşmayı tercih edeceğini belirten başarılı teknik adam, "Sonuca gidebilmek için takım içinde belirli değişiklikler yapmak durumundayız. İyi çalışmakla, sabırla, futbolcularımıza bu güveni vererek artık şeytanın bacağını kıracağız diye düşünüyorum." dedi.

"KAZANIRSAK ÇOK SEVİNECEĞİM"

Gol yemeden gol atmayı arzu ettiğini belirten Daum, "Tabi ki gol attığımız zaman sevinmezsem hoca olmam, tabi ki sevineceğim. Ama gerçekten ilk sevincim, birkaç aydan beri ilk defa gol yemedik, orada bir adım attık. Ama tabi ki defansif yönü öne aldığınız zaman hep beraberlikler çakır o da bizim düşüncemiz için yetersiz. Şuanda gerçekten şunu söyleyebilirim, birincisi gol yemeden bir tane yada iki tane gol atıp maçı kazandığımız zaman gerçekten sevineceğim." diyerek sözlerini tamamladı.

(CİHAN)


Spor