Daum: Taraftarlarımız açısından çok sevinçliyim

25 Ocak 2014 - 19:11

BURSA - Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Eskişehirspor'u 3-1 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, "Taraftarlar açısından çok sevinçliyim. Bu ikinci derbi maçını da kazanmış olduk. Bu galibiyetle yönetimimiz için de iyi bir galibiyet oldu." dedi.

Daum, maçın ardından yapılan basın toplantısında maçla ilgili görüşlerini açıklarken, "Taraftarlar açısından çok sevinçliyim. Bu ikinci derbi maçını da kazanmış olduk." diyerek, şunları söyledi:

"Bu galibiyetle yönetimimiz için de iyi bir galibiyet oldu. Bize inanılmaz derecede destek verdiler. Bizler bunu geri verince çok mutlu oluyoruz. İkinci maçımızda da baskı kurmak istedik. Maçın başında Fernandao'nun direkten dönen bir topu vardı. O baskının sonucunda öne geçtik. 1-0'dan sonra oyun dengelendi gibi ama bir tane gol pozisyonu vermedik. Devre arasında baskıyı nasıl devam ettirebiliriz onu konuştuk. Ferhat'ın soldan, Ozan Tufan'ın sağdan kullandığı kanatları konuştuk. Bu konuşmalardan sonra sağdan Ozan Tufan'ın pasıyla 2-0'u bulduk.

Ardından fazla ofansif oynadık, dengeyi kaybettik, Eskişehirspor'da 2-1'e geldi, oyunda dengeyi sağladı. Eskişehirspor'un ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu, bu Anadolu derbisinde gördük. En önemli pozisyonlardan birisi penaltı pozisyonuydu onu gole çeviremedik. Ardından sinirli bir maç oldu. Futbolcularımdan şunu bekledim, top alışverişlerimizin, pas alışverişimizin daha iyi olması gerekirdi. Bunları yapmadık, rakiple açık bir oyun oynadık. 3-1'i attık, futbolcularımız çok mücadele ettiler, çok istediler."

'FERNANDAO'NUN İKİ GOL ATMASINA ÇOK SEVİNDİM'

"Sevinçli olduğumuz durum Fernandao'nun 2 gol atması oldu. Böyle bir golcüyü aldığınız zaman herkes gol bekliyor. Ama geçen müsabakalarda da çok çalıştı ama golle süsleyemedi. Bir futbolcu için ilk gol önemlidir, bu golü de bugün attığı için çok mutluyuz." diyen Daum, sözlerine şöyle devam etti:

"Ozan Tufan bugün de iyi bir oyun sergiledi. Genç bir futbolcumuz, normal değil bu, o da hata yapabilir. Güzel bir oyun oynadı. Oğuzhan oyuna girdi üçüncü golde pay sahibi oldu. O da diğer aldığımız futbolculardan birkaç adım öndedir. Fernandao gibi Oğuzhan kardeşimiz 6-7 taktiksel idmanımızda bulundu, çok iyi entegre olmuş.

Diğer arkadaşlara bakıldığında, takıma entegre olma kolay değil. Bugün bir iki arkadaşımız daha sahadaydı ama nerede duracağını, ne yapacağını öğrenmek durumunda. Çok çalışmamız gerekiyor. Yeni futbolcularla ilgili sabra ihtiyacımız var. Benim için sevinçli taraf Fernandao, ben onu sezon başında istemiştim ama olmadı. Bize inanılmaz katkı sağlayacaktır."

'FERNANDAO'NUN UZAKTAN KUMANDASI DEĞİLDİ'

Daum, bir gazetecinin, 'Fernandao'nun ilk golünün ardından cebinizden bir şey çıkartıp öptünüz, ne olduğunu öğrenebilir miyiz?' şeklindeki sorusuna, "Hatırlamıyorum ama şunu söyleyebilirim, Fernandao'nun uzaktan kumandası değildi." şeklinde cevap verdi.

Murat Yıldırım'ın kiralanması konusunda ise Daum, "Futbolcunun kararıydı bu. Bana geldiğinde 'seni neden bırakayım' diye sordum. Yani onun kararıydı, kendisi gitmek istedi." dedi.

BEKİR: BÖYLE BİR TARAFTARIN ÖNÜNDE İLK KEZ OYNADIM

Maçın ikinci yarısında oyuna giren Bekir Yılmaz ise yaptığı açıklamada, "Bugün Bursaspor'da ilk maçımdı, heyecanlıydım. Güzel bir maç oldu, çok coşkulu bir maç oynadık. Çok istedik. Yükselin bir grafiğimiz vardı, daha da iyi olacak. Beni oynatan hocama da çok teşekkür ediyorum, geleli yeni ama beni oynattı. Ben böyle bir taraftarın önünde ilk kez oynuyorum. Çok güzel bir atmosfer vardı." diye konuştu.

Genç oyuncu Ozan Tufan ise, "Çok zor bir maçtı. Hafta içinde çok iyi hazırlandık. Bunun karşılığını da aldık. Takım oyununu çok iyi oyuyoruz. Bu da maçta ortaya çıktı. Takımda çok iyi arkadaşlık var, bunun sonucu olarak da başarılı oluyoruz." dedi.

(CİHAN)


Spor