Decathlon, üretiminin yüzde 20’sini Türkiye’de yapmayı hedefliyor

28 Mart 2012 - 13:01

İZMİR - Ankara ve İstanbul’dan sonra üçüncü mağazasını İzmir’de açan spor perakende zinciri Decathlon, iki üç yıl içinde üretiminin yüzde 20’sini Türkiye’de yapmayı hedefliyor. Decathlon Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui, iki yıl içinde Adana, Antalya ve Bursa gibi şehirlerde mağaza açacaklarını kaydetti.

İzmir Gaziemir Optimum Alışveriş Merkezi’ndeki mağazalarının resmi açılışını 30 Mart 2012 günü yapacaklarını belirten Boualaoui, 3 bin 500 metrekarelik mağazada 65 spor dalını sporseverlerle buluşturduklarını kaydetti. İzmir mağazasında, İstanbul ve Ankara’dan farklı olarak su sporları ve bisikletin ön planda olduğunu vurguladı.

Decathlon’un 18 ülkede 594 mağazayla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olduğunu vurgulayan Boumedienne Boualaoui, Mayıs 2010’dan beri Türkiye’de İstanbul ve Ankara mağazalarıyla faaliyet gösterdiklerini hatırlattı. Türkiye yatırımlarını hızlandırma kararı aldıklarını söyleyen Boualaoui, farklı şehirlerde yeni mağazalar açmanın yanısıra sattıkları ürünleri de üretme kararı aldıklarını dile getirdi. Halen üretimlerinin yüzde 5’ini Türkiye’de yaptıklarını anlatan Boualaoui, “Türkiye’deki üretimimizi yüzde 20’ye çıkarmayı amaçlıyoruz. İzmir’deki mağazamızda yaklaşık 6 bin çeşit ürün bulunuyor. Kısa sürede bunun 2 binini Türkiye’de üretmek istiyoruz. Bütün ürünleri bir noktada üretmek mümkün değil. Bisiklet ve tekstil ürünlerinde Türkiye’yi üs yapma amacındayız. Ayakkabıda ise Portekiz daha uygun. İzmir’deki mağazamızda 50 kişi çalışıyor.” dedi.

(CİHAN)


Ekonomi