Deniz Baykal'ın avukatı: Tuzak ve komplo kurulduğu tespit edilmiştir

23 Mart 2011 - 15:52

ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın avukatı Muzaffer Yılmaz, müvekkiline yönelik kamuoyunda yer alan iddiaların ciddiyetten uzak olduğunun savcılıktan alınan bilgi ve belgelerden çok açık anlaşıldığını bildirdi.
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Yılmaz, alınan bilgi ve belgelerden Baykal'a komplo kurulduğu; ancak Baykal'ın bu komploya düşmediği; bu duruma rağmen ısrarla iftiraya devam edildiğinin görüldüğünü belirtti.
Bu iftirayı ve komployu; sözde gazeteci bayan dinlendiğini düşünmediği bir telefon konuşmasında çok açık olarak anlattığını dile getiren Yılmaz, "İlgili bayanın yapmış olduğu, komploya ilişkin konuşmalarının, basına servis edilmeyip; tek taraflı iddia ve konuşmalarının basına servis edilmesi ve müvekkile iftira atılması da bu tertibin bir parçasıdır. Sonuç olarak; savcılığın vermiş olduğu bilgi ve belgelerde, bizzat iddia sahibi bayanın yapmış olduğu telefon görüşmelerinden Deniz Baykal'a yönelik ne şekilde tuzak ve komplo kurulduğu tartışmasız olarak tespit edilmiştir." dedi.

(CİHAN)


Politika