Derbilerde gol attığını belirten Kuyt: Aynısını da Galatasaray'a yapacağım

17 Temmuz 2012 - 14:33

VİYANA - Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Hollandalı Dirk Kuyt, Liverpool'da oynarken derbi maçlarda gol attığını belirterek, aynısını Galatasaray'a da yapacağını söyledi.

Sarı - lacivertli futbolcu Dirk Kuyt, Avusturya'da kamp yaptığı SV Bad Erlach tesislerinde basın toplantısı düzenledi.

Kuyt, Fenerbahçe'de olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getirerek, "Burada yeni bir dönem ve tecrübe zamanı. İngiltere’de Liverpool nasıl büyük bir kulüpse Türkiye’de de Fenerbahçe o derece büyük. Fenerbahçe’nin başarılarında pay sahibi olan bir futbolcu olurum. Hocam beni çok güzel ağırladı. Alex gayet güzel bir misafirperverlik örneği gösterdi. Umuyorum ki Fenerbahçe’nin başarılarında rol oynayan bir parçası olurum." diye konuştu.

Fenerbahçe’nin sadece futbol anlamında büyük bir kulüp olduğunu görmekten ve bunun bir parçası olmaktan mutlu olduğunu kaydeden Kuyt, "Olimpiyatlarda birçok sporcusuyla değişik branşlarda Fenerbahçe’nin katılıyor olması çoğu oyuncunun milli takımda olması bana gurur verici faktörlerden bir tanesi." şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE FORMASI GİYMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM"

Kuyt, sarı - lacivertli formayı giymek için sabırsızlandığını söyledi. Tecrübeli futbolcu, "Fenerbahçe’nin şanlı tarihinin bir parçası olabilmek için dört gözle bekliyorum, Fenerbahçe, katıldığı turnuvalarda başarıyı hedefler. Başarıyı hedeflemeniz için üst düzey yarışmanız gerekir. Şampiyonlar Ligi en üst düzey turnuva. İki takımla idmana katıldım. Gerek tecrabeli gerek genç oyuncularıyla ortamıyla Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ni kaldırabilecek ve üst seviyede mücadele edecek gücü vardır. Şampiyonlar Ligi’ni bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Messi ve Schneieder kalitesinde ve ayarında bir oyuncu olmadığını da dile getiren Kuyt, "Her zaman çalışıp kalitemi bu seviyede yükseltip üst düzey mücadele etmeye çalıştım. Gerek milli takımda gerek oynadığım kulüp takımlarında gerekse Şampiyonlar Ligi’nde üst düzey oynadım, başarılarımı, asistlerimi ve attığım golleri yüksek seviyeye çalışmama bağlıyım. Liverpool’da oynadığım zaman Everton’a goller attım, Feyenoord’da oynarken Ajax’a karşı goller attım. Derbi maçlarda önemli zamanlarda önemli goller attım. Aynısı da Galatasaray'a karşı yapacağım." diye konuştu.

(CİHAN)


Spor