Derneklere proje hazırlama eğitimi veriliyor

16 Şubat 2012 - 13:57

İZMİR - İzmir Dernekler İl Müdürlüğü'nün düzenlediği "Derneklere Proje Yönetimi Eğitimi" ile 45 dernek, proje hazırlayıp yazmayı öğrendi. Dernekler İl Müdürü Bülenet Korkmaz, “Derneklere balık tutmayı öğretiyoruz. Her ay düzenlediğimiz kurslarda 45 dernek proje hazırlamayı öğrendi.” dedi.
Kursun ikincisini başarıyla tamamlayan 20 dernekten 23 üye sertifikalarını törenle aldı. Eğitimin üç gün boyunca devam ettiğini belirten İl Müdürü Korkmaz, “Kursun ilkini geçen aylarda verdik. Bize bağlı 5 bine yakın derneğe balık yemeği değil, tutmayı öğretiyoruz. Bu kursları her ay düzenleyeceğiz. Şimdiye kadar ilgi gösteren 45 dernek, proje hazırlamayı öğrendi. Kurs, daha önce bu konunun eğitimi alan Dernekler İl Müdürlüğü Şefi Şahin Doğan tarafından veriliyor. Eğitimlere katılanlar, proje yönetimi hakkında en son bilgileri ve metotları öğrenip uygulama ve deneyim kazanma fırsatını buluyor. Ürettikleri bir proje fikrini uluslararası formatlara uygun şekilde nitelikli teklifi olarak hazırlayıp sunmayı öğreniyorlar. Derneklerin yerel ve uluslararası fonlara proje teklifi hazırlama konusunda bir kapasite oluşturmasını ve fonlardan faydalanmalarını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. Kursun ilkini Dokuz Eylül Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediklerini aktaran Korkmaz, “İkincisini de başarıyla tamamladık. Her ay 20 derneğe sırayla teklif ediyoruz. Talep geldiği sürece eğitim programlarımıza devam edeceğiz.” dedi
Aralarında Ege Magazin Gazetecileri Derneği adına Burcu Şakar ve İzmir Kültürlerarası Diyalog Derneği (İZDİM)’nden Hüseyin Orman’ın da yer aldığı katılımcılara sertifikalarını, İl Dernekler Müdürü Bülent Korkmaz verdi.

(CİHAN)


Güncel