Diva Sen, İsrail ürünlerine boykot çağrısı yaptı

04 Eylül 2011 - 16:00

ERZURUM - Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası(DİVA- SEN) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, İsrail ürünlerine ambargo çağrısında bulundu.
Mavi Marmara baskınıyla ilgili olarak İsrail hükümetinin Türkiye'den özür dilememesi üzerine bu ülkeyle diplomatik ilişkilerin kesilmesine DİVA- SEN'den destek geldi. DİVA- SEN Genel Başkan Yardımcısı Osman Temel, hükümetin İsrail'e yönelik yaptırım kararını yerinde bulduklarını söyledi. Temel, vatandaşların hükümetin İsrail'e yönelik aldığı yaptırım kararına destek amacıyla bu ülkenin mallarına boykot çağrısında bulunarak,"Terörist devlet İsrail'in mallarını tüketmemeye, siyonist sermayedarların hizmet ve mal ürünlerinin satın alınmaması için halkımıza ambargo çağrısında bulunuyorum. Bütün Türkiye, İsrail ürünlerine ambargo uygulayarak hükümetin İsrail'e karşı uygulamaya soktuğu yaptırımın arkasında olduğunu göstermeli." dedi.
İsrail'in şiddet içerikli politikalarıyla dünyanın şımarık devleti olduğunun ve buna artık 'dur' denmesinin gerekliliğine işaret eden Temel, "Şımarık İsrail'e Türkiye dışında 'dur' diyebilecek güçlü bir İslam ülkesi yoktur. Yıllardır akıttığı Müslüman kanının hesabını vermeyen İsrail artık, Türk'ün gücünü karşısında görüp, gerçekleştirdiği zulmün hesabını verecektir. Güçlü bir Türkiye'nin onurlu bir vatandaşı olmanın sevinç ve gururunu bize yaşatan hükümete ve başbakana teşekkür ediyoruz." dedi.

(CİHAN)


Güncel