DP adayı Demir: Sevgi projesiyle Patnos'u kucaklamaya geliyoruz

26 Mart 2009 - 16:58

Demokrat Parti (DP) Patnos Belediye Başkan Adayı Yiğit Demir, seçildiği takdirde sevgi ve kardeşliği her yere yayarak tüm Patnos'u kucaklayacaklarını ifade etti.

Demokrat Parti Patnos teşkilatı tarafından Beylerbeyi Caddesi'nde miting düzenlendi. Mitingde kalabalık bir gruba hitap eden Patnos Belediye Başkan Adayı Yiğit Demir, Patnoslular'a projelerini anlattı. İlkelerinde barış kardeşlik ve sevgi olduğunu dile getiren Demir, tüm kurumlarla işbirliği yapıp Patnos'u çok iyi yerlere çıkaracaklarını ifade etti. Tecrübeli ve güleryüzlü bir ekiple işbaşına geleceklerini vurgulayan Yiğit Demir, su arıtma tesisi kuracaklarını, kentsel dönüşüm projesini Patnos'ta hayata geçireceklerinin altını çizdi. Demir, Patnos'ta ciddi anlamda su sorunu olduğunu belirterek, halkın içtiği suyun ise sağlıklı olmadığını iddia etti. Halkın teveccühü ile belediye başkanlığına seçildiği zaman Patnos ekonomisini gerçekleştirecekleri projelerle canlandıracaklarını söyleyen Demir, 5 ayrı yerde otopark yaptıracaklarını kaydetti.

Belediye tarafından uygulanan 18. maddeyi kaldırma vaadinde bulunan Patnos Belediye Başkan Adayı Yiğit Demir, bu konuda halkın mağdur olduğunu ve buna son vereceklerini altını çizdi. Belediyeciliğin hizmet işi olduğunu ifade eden Demir, ''Patnos Barajı'nın etrafına mesire alanları yapacağız. Kangren haline gelen hastane sorununu milletvekillerimizin işidir. Ama eğer onlar bu hizmeti gerçekleştirmezse 1 yıl içinde hem hastaneyi hem de fakülteyi Patnos'ta biz yapacağız.'' şeklinde konuştu.

Kültür ve Sanat Merkezi yapacaklarını belirten Demir, 2004'ten bu yana içme suyu akmayan vatandaşların su borçlarını affedeceklerini de sözlerine ekledi.


(CİHAN)


Yerel