DSP'li eski milletvekilinin de gözaltına alındığı tarihi eser operasyonu genişliyor

30 Aralık 2010 - 15:12

Bursa'da, jandarma ekipleri tarafından tarihi eser kaçakçılarına yönelik gerçekleştirilen ve 21. dönem DSP Bursa Milletvekili ve Bulgaristan Bursa Fahri Konsolosu Hayati Korkmaz ile ünlü bir teknik direktörün ayrı yaşadığı eşinin de aralarında bulunduğu zanlıların sorgusu sürüyor.

Operasyonda ele geçirilen malzemeler arasında arama detektörü, 77 adet sikke, ruhsatsız av tüfeği, figürlü taş, bakır bileklik, kolye de bulunuyor.

Jandarma ekiplerinin yaklaşık 1,5 yıl süren takibi sonucu önceki gün Bursa'nın Mudanya, İznik, Gemlik, Orhangazi ve merkez Yıldırım ilçeleri ile İstanbul ve Kocaeli'nin Gölcük ilçesindeki bazı adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Gözaltına alınan organize suç örgütü lideri olduğu iddia edilen E.T.'nin yanı sıra 21. dönem DSP milletvekili Hayati Korkmaz ve Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un ayrı yaşadığı eşi Gamze Uygun'un da aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alınmıştı. E.T., Gamze Uygun, 21. dönem milletvekili Hayati Korkmaz, İ.Ö., A.A., A.S.A., H.F., M.A., O.Ö., S.A., E.K., İ.T., Y.K., V.M., M.K., E.Y., Ö.Ö., İ.B., İ.Ç., N.M. ve U.B., sorgulamalarının tamamlanmasıyla yarın adliyeye sevk edilecek.

Öte yandan, güvenlik güçlerinin, zanlıların ev ve iş yerlerinde yaptığı aramalarda 77 adet sikke, ruhsatsız av tüfeği, 4 adet define arama dedektörü, 145 adet tabanca fişeği, 171 adet 9 mm çapında dolu tabanca fişeği, figürlü taş, bakır bileklik, kolye, bakır zincir, çömlek, mercek, insan figürlü toprak heykel, 11 adet kazı bölgelerini gösteren elle çizilmiş kroki ele geçirildi.


(CİHAN)


Türkiye