Eda Erdem: Mutlu ve gururluyuz

28 Mart 2012 - 20:16

İSTANBUL - Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Fenerbahçe Universal Bayan Voleybol Takımı oyuncularından Eda Erdem, kendilerinden bekleneni başararak, Avrupa şampiyonu olduklarını ifade etti. Mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen Eda, Başkan Aziz Yıldırım’ın ise kendisi için çok özel bir yere sahip olduğunu belirtti.

FB TV’de yayınlanan ve Fatih Demirkol'un sunduğu Günün Röportajı programında taraftarların sorularını cevaplayan Eda Erdem, 3 Temmuz’dan bu yana yaşanan süreçten sonra kazanılan Avrupa şampiyonluğunun ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

İlk olarak Bakü’de kazanılan Avrupa şampiyonluğunun öyküsünü tekrar hatırlatan Eda, maç sonrasında yaşanan sevinci ise şu ifadelerle anlattı:

"Her şey çok güzeldi. Takım olarak geçtiğimiz çarşamba günü Bakü’ye gittik. Burada yaptığımız antrenmanların yanı sıra orada da çalışarak, 4’lü finale hazır hale geldik. Sezon başından beri Avrupa şampiyonu olacağımıza inanıyorduk. Dörtlü finalin ilk maçında Rus ekibi Dinamo Kazan ile karşılaştık. Maçta 1-0 geriye düştük. Ardından maçın kırılma noktası ikinci set oldu. Ve sonrası gelerek, maçı 3-1 kazandık.

Cannes ile yaptığımız final maçında ise bütün arkadaşlarım çok iyi oynadı. Tribünlerin coşkusu çok güzeldi. Kendimizi Burhan Felek’te gibi hissettik. Maç öncesinde ve set aralarında Fenerbahçe marşları çaldı. Orada kendimizi evimizde gibi hissettik. Maç sonrasında ise yaşadığımız o sevinci anlatamam size. Gerçekten biz bizden bekleneni başardık. Avrupa şampiyonu olduk. Duygulu anlar yaşadık. Camiamıza bu kupayı getirdiğimiz için mutlu ve gururluyuz."

Havaalanında kendilerini gecenin geç saatlerinde karşılayan taraftarlara teşekkür eden Eda, "Sabaha karşı bizi havaalanında çok sayıda taraftar karşıladı. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Biz havaalanına 3.30 gibi indik. Onlar oraya saat bir de gelmişler. Karşılıklı tezahüratlarda bulunduk. Yöneticilerimizle ve taraftarlarımızla beraber o coşkuyu yaşadık. Ama otobüs hareket ettikten sonra biraz tatsız olaylar yaşandı. İnşallah bir daha bu tür durumlar yaşanmaz." diye konuştu.

Avrupa şampiyonu olan bir takımın oyuncusu olarak tarihe geçtiklerini belirten Eda, hayatındaki unutulmaz maçları ise şöyle sıraladı:

"Her maçın benim için ayrı bir havası ve hikayesi var. Her maç benim için unutulmaz. Ama özellikle ilk sene Fenerbahçe forması altında kazandığımız şampiyonluğun yeri apayrı. Onu asla unutmam. Geçen sene Katar’da elde ettiğimiz Dünya şampiyonluğu, bu sene kazandığımız Avrupa şampiyonluğu, milli takımlar bazında Avrupa üçüncülüğümüz. Bunların hepsinin benim için ayrı bir yeri var. Mesala bu sene 3. kez Final Four oynadık. Bunlar benim için hep tecrübe oldu. Bu seneki Final Four’da heyecanımın beni ele geçirmesine izin vermedim."

3 Temmuz’dan sonra yaşanan sürece ve Çağlayan’da Başkan Aziz Yıldırım'a gerçekleştirdikleri ziyarete de değinen Eda, Başkan Aziz Yıldırım’ın kendisi için ayrı bir anlam ifade ettiğini belirterek, "3 Temmuz’dan itibaren gelişen süreç bizleri üzdü. Bu süreç sorumluluğumuzu daha da arttırdı. Bu süreç bu kulübün ne kadar büyük ve birbirine ne kadar bağlı olduğunu herkese gösterdi. Biz bu olaylardan sonra daha büyük bir özveri ile çalıştık. 3 Temmuz sürecini yakından takip edenlerden biriyim. Bunlar bu camia, Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz için hak edilmeyecek bir durum. Gerçekten çok üzücü. Başkanımız ile yöneticileirmizi 3 kere Metris’te ziyaret ettim ve onları güçlü gördüm. En son kupamızla beraber Çağlayan’a gittik. Başkanımız geldi elimi sıktı. Ve o esnada duygusal anlar yaşandı. Baktığımda gerçekten orda olmayı kesinlikle hak etmiyoruz." dedi.

Düğün süreci öncesinde bu tür olayların yaşanmasının kendisini ayrıca üzdüğünü söyleyen başarılı oyuncu, "Düğünüme, başkanımızın ve yöneticilerimizin geleceğini hesaplamıştık. Bu süreçten sonra eşimle düğünümüzü ertelemeyi düşündük. Elimizde olmayan durumlardan dolayı düğünü erteleyemedik. Başkanımız bana ’Ne zaman evleniyorsun. Hadi evlen. Senin nikah şahidin olacağım’ diye bana takılırdı. Bu durum beni, daha da üzdü. Başkanımız düğüne mektup gönderdi. Çok duygulandım." şeklinde konuştu.

Takımdaki yabancı oyuncuların çok kaliteli olduğunu ifade eden Eda, Türk oyuncuların da aynı şekilde başarılı oyuncular olduğunu söyledi.

Fenerbahçe ile 2 yıl daha sözleşmesinin olduğunu söyleyen Eda, voleybolu bu camia içinde bırakmak istediğini belirterek, "Ben hırslı ve güçlü bir yapıyı sahibim. Fenerbahçe kulübü de çok güçlü bir camia. Bu benimle kulübüm arasındaki en büyük benzerlik." dedi.

Düzenli hayatın başarıda büyük etkisinin olduğunu söyleyen Eda, "Eşim Erdem sağolsun bana çok yardımcı oluyor. Düzenli bir hayat, sporcu için çok önemli. Eşim her maçıma geliyor. Bu benim için ekstra moral oluyor." diye konuştu.

Boş vakitlerinde arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sevdiğini ifade eden Eda, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

"Arkadaşlarımla vakit geçirmeye seviyorum. Bu sene çok çalıştık. Kafam çok doluysa alışveriş vekitap alışverişi yapmayı seviyorum. Bir de sinemaya gitmeyi ve dışarıda yemek yemeyi çok seviyorum."

(CİHAN)


Spor