Edirne’de 4 eğitim kurumu AB hibe programından yararlanacak

25 Temmuz 2011 - 16:53

EDİRNE - Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 4 eğitim kurumu 2011 yılı Avrupa Birliği hibe programlarından yararlanacak.
Toplam 382 bin euroluk hibe programı kapsamında hazırlanan, “Karadeniz Kültür Canlandırma Programı, Karadeniz Havzası'nda Yaratıcı Hedef Yönetimi İçin Ortak Kültürel Özelliklerin Harekete Geçirilmesi” pilot modeli ile Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Edirne Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Yunanistan ve Romanya’daki kurumlarla işbirliği yapacak.
Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı “Gençlik Köprüleri” projesi kapsamında Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi, Yeşil Burgaz Vakfı ile “Sınır Ötesi Kültürel Gençlik Programı” kapsamında Uzunköprü Demokrasi İlköğretim Okulu, Haskova Vasi Levski Ortaokulu ile “Sınırsız Dostluk” projesi kapsamında Edirne Yıldırım Beyazıd Anadolu Lisesi, Haskova Prof. Dr. Assen Zlatarov Yabancı Dil Lisesi ile “Birlikten Kuvvet Doğar” projesi kapsamında Edirne Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Bulgaristan Harmanlı Neofit Rilski Lisesi ile birlikte çalışacak.
Projelerin amacı, faaliyetleri, ortakları ve bütçesinin tanıtımı için Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci, eğitim kurumlarının yöneticileri, projede görev alacak kişiler katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci, proje teklifi sunan okullara gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür etti.

(CİHAN)


Güncel