Edirne'de kar maskeli ikinci market soygunu

30 Aralık 2010 - 10:34

Edirne'de gece saatlerinde silahlı ve kar maskeli bir kişi, market sahibini etkisiz hale getirdikten sonra kasadaki paraları alarak kaçtı.

Edirne'de bir hafta içinde aynı taktikle ikinci market soygunu gerçekleşti. Elinde silahı ve kafasında kar maskesi bulunan bir şahıs, Fatih Mahallesi İbrahim Caddesi üzerinde, ara sokakta bulunan markete girdi. Kızının hasta olduğunu ve parayı sonradan ödeyeceğini söyleyen şahıs, silahını market sahibine doğrulttu. Şahsı önce arkadaşı sanan ve şaka yapmamasını isteyen market sahibine kar maskeli şahıs, "Şaka değil" cevabını vererek kasadaki paraları vermesini istedi. Olayın ciddiyetini anlayan market sahibi, kasasındaki yaklaşık bin TL civarındaki parayı vermek zorunda kaldı.

Kar maskeli kişi, polise haber vermesi durumunda tekrar gelerek kendisini öldüreceğini söyleyerek marketten ayrıldı. Şahsın marketten ayrılmasıyla market sahibi bir süre takip etse de şahıs karanlıktan faydalanarak kaçtı.

Market sahibinin haber verdiği emniyet birimleri markete gelerek çalışma başlattı. Polis, markette bulunan kameralardaki görüntüleri inceleyerek şahsın bulunması için çalışma başlattı.

Bu arada, hafta başında aynı yöntem ve gerekçelerle Abdurrahman Mahallesi Tarlakapı Caddesi üzerinde bir market daha soyulmuştu.

İki market soygununda aynı yöntemi deneyen ve aynı sözleri söyleyen şahsın aynı kişi olup olmadığı araştırılıyor. Marketi daha önce soyulan Altan Okumuş, kendisine yardımcı olan arkadaşının içeride bulunduğu sırada kar maskeli kişinin içeri girdiğini söyledi.

Okumuş, "Bana yardımcı olan bir abi vardı. Adam içeri giriyor ve silahı çekiyor. Kusura bakma seni öldüreceğim diyor. Daha sonra paraları ver diyor. Paraları veriyor. Benim kızım hasta ölecek diyor. Bu şekilde paraları alıp çıkıyor. Çıkarken biraz acemi şekilde arkasına dönüyor. Silahı beline sokuyor. Nerede sokacağını da şaşırıyor. Daha sonra yine polisi ararsan seni öldüreceğim diyor. Şaşılacak bir durum ve bu adam hala buralarda geziyor. Güvenlik açısından bugün düşündüm ne yapabiliriz diye. Ama silah çeken ve mermiyi ağza veren kişiye ne yapabiliriz. Silahla karşılık verirsek biz suçlu duruma düşeriz ki bu da tehlike, korkuyoruz." dedi.


(CİHAN)


Türkiye