El-Kaide üyeleri, 300 liralık evi 500 liraya kiralamış

13 Temmuz 2011 - 17:00

ANKARA - Ankara'da El-Kaide terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyona ilişkin detaylar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Polisin El-Kaideye ait Ankara'da düzenlediği evin 500 liraya kiralandığı ortaya çıktı. Sincan Törekent Ahmet Kabaklı Caddesi'ndeki evlerin kiralık bedelinin ise ortalama 300-350 lira arasında değiştiği öğrenildi.
El-Kaide terör örgütüne yönelik operasyon kapsamında Ankara, Bursa ve Yalova'da 14 kişi yakalanmıştı. Operasyon kapsamında eylem hazırlığında olduğu anlaşılan 1 terör örgütü mensubunun ise Ankara Sincan Törekent Ahmet Kabaklı Caddesi No:75'teki evde gözaltına alındı. Çok sayıda silah, mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildi. Ankara'daki çift katlı müstakil evde şimdi sessizlik hakim. Evin bütün kapıları, polis tarafından mühürlenmiş. Kimsenin girmemesi için ise terörle mücadele ekipleri, evin etrafında nöbet tutuyorlar. Operasyonu öğrenen mahalle sakinleri de şaşkınlığını gizleyemiyor. Kiminin operasyon bilgisi yokken kimi de terör örgütü El-Kaide üyelerinin kaldığı evde garipliklerin olduğunu gözlemiş.
Emniyetin yaptığı operasyona şaşırdıklarını dile getiren mahalle sakinleri, "Çeşit çeşit genç delikanlılar eve gidip geliyordu. Uzun süredir ev kiralıktı. Sahibi hurdacılardı. Biz de tutmak istiyorduk ancak pahalı geldi vazgeçtik. 500 liraya vermişler. Çevreye bakışları değişikti. Mahalle insanı sessiz sakin kişilerdir. Mahalleli bunu anlamıştı. Kürtçe konuşanlar vardı. Bir ara mangal yaptılar." ifadelerini kullandı.

(CİHAN)


Güncel