Elvan Abeylegesse: İyi bir derece yapacağıma inanıyorum

16 Kasım 2013 - 13:11

İSTANBUL - 35. Vodafone İstanbul Maratonu öncesinde milli atlet Elvan Abeylegesse, İstanbul Maratonu'nda ilk defa koşacağını ve hava güzel olması halinde iyi bir derece yapacağına inandığını söyledi.

35. Vodafone İstanbul Maratonu öncesinde milli atlet Elvan Abeylegesse, NTV Spor'a açıklamalarda bulundu. İstanbul Maratonu'nda ilk defa yarışacağını belirten Abeylegesse, "İlk defa koşacağım. Yarın hava güzel olursa iyi bir derece yapacağımı düşünüyorum. Ancak henüz taktik açıdan bir çalışma gerçekleştirmedik." dedi.

Antrenman programından da bahseden milli atlet, "5 bin ve 10 binden farklı bir antrenman yaptık. Uzun bir antrenman yaptık. Umarım güzel bir şekilde yarışı tamamlarım." diye konuştu.

Elvan Abeylegesse, iki kıtayı birleştiren bu maratonun sadece İstanbul'da yapıldığını ve amacının iyi koşup yarışın tadını çıkarmak olduğunu kaydetti. Diğer ülkelerden gelen atletlerle de konuştuğunu belirten Abeylegesse, yabancı atletlerin İstanbul Maratonu'nu beğendiğini ve deniz kenarında olduğu için zor bir parkur olduğunu düşündüklerini dile getirdi.

(CİHAN)


Spor