Emine Nakıboğlu, eskrimde Türkiye ikincisi oldu

27 Kasım 2013 - 15:21

GAZİANTEP - Gaziantep’te Güney Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Özel Emine Nakıboğlu Ortaokulu öğrencisi Zeynep Hüma Kaygusuz, Adıyaman’da düzenlenen Süper Minikler Açık Eskrim Şampiyonası'nda Türkiye ikincisi oldu.

Eskrim Federasyonu tarafından Adıyaman ilçesi Gölbaşı Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonaya, Türkiye'nin değişik illerinden 200 sporcu mücadele etti.

Şampiyonanın süper minikler müsabakalarında Özel Emine Nakıboğlu Ortaokulu 5’nci sınıf öğrencisi Zeynep Hüma Kaygusuz, bayan flöre dalında Türkiye ikinciliği elde ederek gümüş madalya kazandı. Geçen yıl Hatay’da yapılan eskrim müsabakalarında da Türkiye ikincisi olan Kaygusuz, programlı ve disiplinli bir şekilde yapmış oldukları çalışmalar sonucunda bu başarıları elde ettiğini ifade etti.

Eskrimde her yıl başarılı sonuçlara imza attıklarını belirten okul müdürü Süleyman Eski, "Dört yıldır öğretmenlerimizin büyük özveri ve gayretleriyle yetişen kılıç ustası eskrimcilerimizin bu gün Türkiye çapında madalyalar alması hepimizi gururlandırıyor. Öğrencimize bizlere bu sevinç ve gururu yaşattığı için teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum." dedi.

(CİHAN)


Spor