Emniyet Müdürü Sağlam: Suçu işleyen kim olursa olsun yasal karşılığı yapılıyor

24 Haziran 2013 - 14:48

ANTALYA - Antalya İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, otoparkta üç genci döven polisler hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağını, ancak darp edilen gençlerin de Antalya Valiliği’ne saldırıp kaçan şahıslar olduğunun unutulmamasını istedi. Sağlam, “Suçu işleyen vatandaş veya polis fark etmez. Kim olursa olsun, yasal karşılığı neyse yapılır ve yapılıyor. Herkes bundan emin olsun.” dedi.

Mustafa Sağlam, üç gencin otoparkta polisler tarafından dövülmesiyle ilgili twitter hesabından yazdı. Türkiye’nin, bulunduğu coğrafya itibariyle güçlü güvenlik ve istihbarat birimlerine ihtiyaç duyduğunu, aksi halde Türkiye’nin ‘yaşanmaz’ bir yer haline geleceğini belirten Sağlam, ancak bu durumun ‘güvenlik güçlerinin halkın güvenliği için olduğu’ ve ‘yasal zeminden asla çıkmaması’ gerçeğini akıllardan çıkarmaması gerektiğini ifade etti.

Sağlam, “Polis, halka güven ve huzur veren bir kurumdur. Vatandaşın polisten korkması değil, itimat etmesi bizim hedefimizdir. Benim rüyam kesinlikle daha güvenli bir ülkedir. Ancak bu hedefe sadece güvenlik kuvveti ile değil, birçok başka disiplinlerin katkısı, mevcut imkanlar ve diğer disiplinleri yanımıza alarak suçla mücadelede azami başarı sağlamaya çalışıyoruz ki daha iyi bir Antalya diyoruz. Suçu işleyen vatandaş veya polis fark etmez. Kim olursa olsun, yasal karşılığı neyse yapılır ve yapılıyor. Herkes bundan emin olsun.” diye yazdı.

Mustafa Sağlam, olayın arka planıyla ilgili şu bilgiyi verdi: “Gecenin 04.35 sıralarında valiliğe bir saldırı oluyor. Polis haklı olarak müdahale ediyor. Bilahare oradan kaçan kişiler otoparka gidiyor. Otoparktaki malum konuya da bu nevi başka konulara da mutlaka gereken işlemler neyse yapılıyor. Bu konulara toleranslı olamayız. Devlet kurumlarına amansızca saldıran kesimlerin olumsuzluklarını örtmek istercesine polisin fevri bir kısım yanlışını gündeme getirip, diğer kesimleri mevzu bahis etmemek ne derece doğrudur. Kaldı ki polisle ilgili her yanlışa, hataya da işlem yapıyoruz.”

(CİHAN)


Güncel