Emre Alkin: E-bilet sistemi sayesinde men cezası alan kişiler giremeyecek

01 Ekim 2013 - 15:41

İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Emre Alkin, bu sezon e-bilet sistemi sayesinde futboldan men almış kişilerin statlara giremeyeceğini söyledi.

İstanbul’da düzenlenen Stadyum ve Spor Güvenliği Paneli’ne katılan Alkin, Futbol Federasyonu’nun dev bir organizasyon olduğunu belirterek, "TFF olarak ülkemizde her hafta maçlar organize ediyoruz, maçları yönetecek hakemleri açıklıyoruz, statlarda maçların güvenli bir şekilde oynanması, futbolcuların lisans işlemleri gibi birçok organizasyon yapan dev bir kurumdur." dedi.

İnsanların futbol statlarına gelirken kendilerini evinde hissetmelerini istediklerini kaydeden Alkın, "Taraftarları müşteri gibi gören bir zihniyet içinde olmak istemiyoruz. Stadyumların güvenli olmasını, insanların huzurlu ve rahat bir şekilde maçlarını seyredebilmelerini istiyoruz. Yine ülkemizde 22 yeni stat inşaatı devam ediyor. Hepsinin UEFA normlarına uygun olması için çalışıyoruz." diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu sezon uygulamaya koyduğu E-bilet sisteminden de bahseden Emre Alkin, şunları ifade etti:

"İnsanlar yeni sistemde elindeki biletleri ile statlara rahat bir şekilde girip, ulaşımlarını rahat sağlayacaklar. Yine bu bilet sayesinde bizde kimin hangi maça gittiğini, neleri aldığını çok rahat bir şekilde görebiliyoruz. Yine bu sistem sayesinde ‘Ben bu maça gitmiyorum. Benim biletimi al sen git’ dönemi de bitmiş olacak. Böyle olunca seyirden men olan kişilerde maça girememiş olacak. E-bilet sistemi ile de maça bir kişi gitmeyecekse onun yerine o biletin pazarlaması da yapılarak en azından buradan da kişilerde ekonomik kazanç sağlamış olacak."

Emre Alkin, statların güvenliğinin alınması konusunda Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir taraf olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizim görevimiz tespit ve raporlanmasıdır. Stadyumlarda güvenliği kolluk kuvvetleri yerine getirecektir. Burada tabii ki devletin alacağı karar da çok önemli biz de bunu bekliyoruz. Statta emniyet güçlerin yüzdesinin olacağının son kararını bekliyoruz."

(CİHAN)


Spor