Engellililer piknikte stres attı

25 Temmuz 2011 - 17:48

BURSA - Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen geleneksel piknik şöleni, renkli görüntülere sahne oldu. Keles Kocayayla’daki piknikte engelli vatandaşlar doyasıya eğlendi.
Pikniğe Bursa Kent Konseyi yetkilileri, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ve 500’e yakın engelli ile yakınları da katıldı. Birbirinden eğlenceli yarışmaların düzenlendiği piknikte, engelliler gönüllerince eğlendi. Mumyalama, kaşıkla yumurta taşıma ve un tabağı oyunlarını oynayan engelliler, hayatta karşılaştıkları olumsuzlukları bir günlüğüne olsa da unuttu. Oyun havaları eşliğinde stres atan engelliler, gün boyunca eğlenerek enerji depoladı.
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, en önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan şenliği, yoğun katılımla gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Engelli bireylerini, engelli yakınlarını ve gönüllü bireyleri bir araya getirerek sosyal ve kültürel faaliyetler içerisinde bulunmalarına sağladıklarını söyleyen Başkan Sönmez, hayatın içinde yalnız olmadıklarını göstererek dayanışmayı arttırdıklarını anlattı.
Sönmez, “Bu sene de engelli bireylere, engelli yakınlarına ve gönüllü üyelerimize şehirden uzak, doğayla iç içe eğlenceli bir gün sunmaya çalıştık. Şenlik döneminde farklı ve heyecanlı deneyimler yaşayan üyelerimiz, hayata daha umutlu ve daha mutlu bakmaktadır.” dedi.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ise Kent Konseyi’nin Bursa ve Bursa’da yaşayanlar için güzel çalışmalara imza attığını ifade etti.

(CİHAN)


Güncel