Erciyesspor taraftarlarından TFF'ye tepki

31 Ekim 2013 - 16:58

KAYSERİ - Kayseri Erciyesspor taraftarları, hakem hataları ve maçların pazar günü oynatılmaması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Kayseri Bölge temsilciliği önüne siyah çelenk koydu. Taraftarlar, Erciyesspor’un sahipsiz olmadığını dile getirerek, “Erciyesspor’u Süper Lige leylekler getirmedi. Kulübünü borç batağına sürükleyen Futbol Federasyonu Başkanı görevinden istifa etmelidir.” dedi.

Kayseri Erciyes Taraftarlar Derneği, takımlarının hakem hataları yüzündün zor durumda bırakıldığını dile getirerek TFF’yi göreve çağırdı. Bir grup taraftar TFF’nin Kayseri Bölge Temsilciliği önüne gelerek siyah çelenk koydu ve tepkilerini dile getiren pankartlar açtı.
Grup adına açıklama yapan Derneğin Basın Sözcüsü Mehmet İncialan, uzun bir aradan sonra Kayseri şehrinin 2 takımla Süper Ligte temsil edilmeye başladığını ve akabinde yine bazı çevrelerce ''Kayseri 2 takımı kaldırmaz'' söylentileri kasıtlı olarak yayıldığını söyledi. İncialan, “Bütün bu söylentilerin üzerine de MHK tarafından atanan basiretsiz hakemlerin yönetimi ''Kayseri'ye topyekün bir saldırı mı var ?''düşüncesini akıllara getirmektedir.” açıklamasında bulundu.

“Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki Erciyesspor bir leylek tarafından Süper Lig bacasından bırakılmış bir takım değildir” diyen İncialan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bileğinin hakkıyla şampiyon olmuştur. Kayseri'ye ikinci takım leyleğin bir lütfu değildir. Ligimizde hakem hataları her zaman olmuştur ve olmaya da devam edecektir. İnsanın olduğu her yerde hata olacağının bilincindeyiz. Fakat hataların boyutu ve zamanını incelediğimiz zaman 'şeytanın avukatlığını' yapmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Saha içindeki mücadelede hakkımızla kaybetmek bizi hiç bir zaman üzmüyor. Fakat kurallarda bize farklı, rakibe farklı bir standart uygulandığında içimizdeki adalet duygusu sınıfta kalıyor. Gerek Erciyesspor, gerekse de Kayserispor maçlarını incelediğimiz zaman üç büyükler veya değil, hangi takımlarla oynuyorlarsa mutlaka sonuca tesir edecek bir hakem hatasıyla karşılaşıyoruz. Ve sadece oynanan maçla sınırlı kalmayan bu hatalar ertesi hafta oynanacak maçları da yakından ilgilendiriyor. Bir önceki maçta çıkan kırmızı ve sarı kartlar sonucu gelecekteki rakiplerimize moralman bir üstünlük sağlanıyor. Kayseri takımlarındaki futbolculara yapılan aynı hareketler aynı şekilde cezalandırılmıyor veya görülmüyor!! Eğer eşit şartlarda mücadele edilmeyecekse boşuna kendimizi kandırmanın bir manası yoktur. Verilen bunca emeğe yazıktır, günahtır.”
Basın sözcüsü, nüfus cüzdanında Kayseri yazanlarında maça takımlarını desteklemek için gelmelerini, kendi takımlarına deplasman maçı hissetmemelerini istedi.

(CİHAN)


Spor