Erciyessporlu taraftarlardan polise şiddet tepkisi

21 Ekim 2013 - 18:02

KAYSERİ - Kayseri Erciyes Taraftarlar Derneği Basın Sözcüsü Mehmet İncialan, Fenerbahçe maçı sonrasında polisin hiçbir olay çıkarmayan Erciyessporlu taraftarları şiddet uygulayarak cezalandırdığını ileri sürdü.

İncialan, Erciyesspor kalecisi Bojan’a koltuk dahil birçok yabancı cisim atan Fenerbahçe tarafına polisin bir şey yapmadığını belirterek, "Caner’in pozisyonu hakem tarafından görülmeyerek Erciyesspor üzerinden Fenerbahçe’ye diyet mi ödeniyor." ifadesini kullandı.

Dün akşam oynanan Kayseri Erciyesspor - Fenerbahçe maçı ile ilgili bir değerlendirme yapan Kayseri Erciyes Taraftarlar Derneği Basın Sözcüsü Mehmet İncialan, "Pazar günü oynanan Kayseri Erciyesspor - Fenerbahçe maçında kelimenin tam manasıyla kabus yaşadık. Stadı dolduran seyircilerin büyük bölümünün Fenerbahçe taraftarı olması ve bu kişilerin bilhassa Kayserili olması bizleri kahretmiştir." diyerek, şöyle konuştu:

"Hakemin Fenerbahçeli Caner için gösterdiği müsamaha geçmişte olan bir borcun Erciyesspor üzerinden ödenmesi midir? Ayrıca Kayseri Emniyeti'nin yanlı ve şiddet dolu tutumu bütün bunların üzerine tuz biber olmuştur. Kayserililik duygusu maalesef sınıfta kalmış ve kendi evimizde deplasmanda oynamak zorunda kalmanın üzüntüsü hepsinden beter bir haldedir.

Nüfus cüzdanında Kayseri yazıp da dün gece mutlu bir şekilde uykuya dalanları vicdanlarıyla hesaplaşmaya çağırıyoruz. Henüz 40. dakikada Caner'i oyundan atmama başarısı gösteren sözde hakem hangi diyet borcunu ödemiştir? Aynı hareketi Erciyessporlu bir futbolcu yapsa yine de yardımcılarına mı danışacaktı?"

KAYSERİ EMNİYETİ KAYSERİLİYİ ACIMASIZCA CEZALANDIRMIŞTIR

Taraftar olarak bugüne kadar hiç bir olaya sebebiyet vermediklerini açıklayan Mehmet İncialan, "Erciyesspor taraftarı pazar günü maalesef Kayseri Emniyeti tarafından aşırı şiddet kullanılarak cezalandırılmıştır." diyerek açıklamalarına şöyle devam etti:

"Maç içinde Fenerbahçeli taraftarların kalecimiz Bojan'ın üzerine koltuk dahil her şeyi fırlatırken sadece seyretmekle yetinen ve bizim içimize rakip takım formalarıyla gelenleri tebessümle karşılayan emniyet güçleri maalesef son dakika golünden sonra doğu tribün yanına giderek oradaki Kayserili Fenerbahçelilere sitem eden 15-20 kişilik taraftar grubumuzu en az 50 kişilik ekiple uzaklaştırdıktan sonra ara koridorda yerlere yatırılıp öldüresiye joplamıştır.

Çok küçük çaplı bu arbede 10 saniyede bitirilirken devamında ara koridorda her birine 3-4 polis tarafından şiddet uygulanan 15-16 yaşındaki taraftarlarımız adına çok üzgünüz. Erciyesspor taraftarı bugüne kadar hiç bir olaya karışmamış ve polise karşı gelmemiştir. Mukavemet dahi göstermeden dağılan bu 15-20 kişilik grubumuza uygulanan polis şiddetini kınıyoruz. Kayseri tribünlerini emniyet mensuplarına bırakacağımız günler yakındır."

Mehmet İncialan, Kayseri Emniyeti'ne tepkisini ise "Kalecimize koltuk kırıp fırlatan Fenerbahçelilerin özelliği nedir? 15-16 yaşındaki çocukları size mukavemet göstermedikleri halde vahşice dövdünüz. Size olan bakış açımızı değiştirdiniz. Tebrikler. Sizler de dün gece vicdanınız rahat uyudunuz mu? Bunun hesabını birileri sormayacak mı?" diyerek dile getirdi.

(CİHAN)


Spor