Erol Köse, bilgisayar ve telefonunu teslim aldı

27 Nisan 2012 - 17:21

İSTANBUL - Bülent Ersoy’un şikayeti üzerine bilgisayar ve telefonuna el konulan Yapımcı Erol Köse, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelerek eşyalarını teslim aldı. Bilişim Suçları ve Sistemleri Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından gazetecilere kısa bir açıklama yapan Köse, “Bu da Bülent Ersoy’a kapak oldu.” sözlerinin ardından emniyetten ayrıldı.

Sanatçı Bülent Ersoy’un hakaret ettiği şikayeti sebebiyle Ataşehir’deki evinde savcılık talimatıyla arama yapılarak bilgisayar ve cep telefonuna el konulan Yapımcı Erol Köse, eşyalarını almak üzere emniyete geldi. Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları ve Sistemleri Büro Amirliği’ndeki resmi işlemlerin ardından emniyetten ayrılan Köse, çıkışta gazetecilere “Bütün bilgisayarlarımızı telefonlarımızı bizzat getirdik ve hepsi temiz çıktı. Hiçbir suç unsuruna rastlanmadığı çıktı. Bu da Bülent Ersoy’a kapak oldu.” açıklamasını yaptı.

Eşyalarını aldığına dair verilen teslim tutanağını göstererek aklandığı iddiasında bulunan Köse, “Telefon ve bilgisayar incelemesini bitirdik. Hiçbir suç unsuru bulunmadı ve tertemiz çıktık. Sağolsun emniyet yetkilileri bilgisayarlarımızı, telefonlarımızı her şeyimizi incelediler ve bize teşekkür ettiler. İçinde hiçbir suç unsuru bulunmadı. Böylece Bülent Ersoy’un bir hayal gördüğünü hep birlikte anlamış olduk.” diye konuştu.

Açıklamalarının ardından emniyetten ayrılan Köse ile ilgili soruşturmanın, içeriği kopyalanıp teslim edilen bilgisayar ve telefonla ilgili incelemelerin devam ettiği öğrenildi.

(CİHAN)


Güncel