Erzurum'da suç örgütü üyesi 19 kişi yakalandı

14 Haziran 2011 - 15:23

ERZURUM - Erzurum'da uyuşturucu ve silah ticareti yaptığı belirlenen bir suç örgütü, özel harekat timlerinin de destek verdiği operasyonla çökertildi. Polis, örgüt elebaşısının da aralarında bulunduğu 19 kişiyi göz altına aldı.
Erzurum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı ve 10 ay süreyle teknik takibe dayalı soruşturma sonucunda Yakutiye ilçesi Veyis Efendi Mahallesi'nde çok sayıda eve eş zamanlı operasyon yaptı. 'Suç İşlemek Amacıyla Çıkar Amaçlı Silahlı Örgüt Kurmak', 'Örgüt Faaliyeti Kapsamında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak', 'Silahla Adam Yaralama', 'Silahla İşyeri ve İkamet Kurşunlama', 'Yağma (Gasp)', 'Bıçakla Yaralama' iddiasıyla aralarında çete elebaşısı M.B.'nin de bulunduğu 19 kişi yakalandı. Özel harekat destekli gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon sonucunda M.B. ile birlikte gözaltına alınan O.V., O.K., V.A., S.T., G.K., İ.İ., A.G., Y.Y., B.O., C.K., G.K., K.S., Ç.G., B.G., E.T., F.T., S.E., Y.A.'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.
M.B.'nin örgüt faaliyetlerinden elde ettiği kazançla cezaevindeki adamları ile yakınlarına baktığı belirtildi. Zanlıların ev ve yapılan üst aramalarında 4 adet ruhsatsız tabanca, bir miktar esrar ve extacy hap ele geçirildi.

(CİHAN)


Güncel