ESEM öğrencilerine kariyer planlama semineri

13 Ocak 2012 - 15:05

İSTANBUL - Eyüp Sürekli Eğitim ve İş Geliştirme Merkezi Projesi (ESEM) eğitimlerine devam ediyor. Eyüp Belediyesi’nin ilçedeki işsiz gençlerin istihdamına yönelik geliştirdiği proje kapsamında, Sağlık İşletmeciliği, Lojistik Uzmanlığı, Perakende Satış ve Mağazacılık Yönetimi, Proje Yönetimi ve Girişimcilik Eğitimleri Sultan Center’da ücretsiz veriliyor.
İstanbul Kalkınma Ajansı 2010 yılı Mali Destek Programlarından “Sosyal İçerme ve Toplumsal Bütünleşme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında birinci dönem eğitimlerini tamamlayan öğrencilere kariyer planlama seminerleri verildi.
İstanbul Bilgi Üniversitesi Kariyer Merkezi Direktörü Arzu Çevik’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrenciler interaktif katılımla kariyer seçimi, kendini tanıma, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri hakkında bilgi aldı.
İstanbul Kalkınma Ajansı destekli, Eyüp Kaymakamlığı, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve MÜSİAD’ın katkılarıyla ESEM’de düzenlenen kurslarda eğitim gören öğrenciler kurslardaki eğitimlerinin ardından işyerlerinde staj imkanına kavuşuyor. Daha sonra da konuyla ilgili eğitim aldığı alanlarda işlere yerleştiriliyor. Şubat ayı içerisinde hayata geçirilecek ESEM ikinci dönem eğitimleri için kayıtlar ise başladı.

(CİHAN)


Güncel