Eski hükümlüye devletten yardım eli

14 Ekim 2009 - 13:56

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu, mesleki eğitim yardımı talebiyle kendisine başvuruda bulunan eski hükümlü Fuat Yüce'yi iş yeri sahibi yaptı. Koruma Kurulu sayesinde Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'nın maddi fonlarından yararlanan Yüce köfteci dükkanı açtı.

Yüce'nin işyerinin açılışını ise Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanı Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Erol, Cumhuriyet Savcısı Ekrem Akkuş, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Fatih Akkaya ve Koruma Kurulu üyeleri birlikte yaptı.

Açılışta konuşan Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Erol, kuruldan yardım talebinde bulunan eski hükümlü Fuat Yüce'ye işyerinin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Koruma Kurulu Başkanlığı tarafından bugüne kadar Ceza İnfaz Kurumu'ndan salıverilen 19 hükümlüyü işsahibi yapma ve maddi yardımda bulunduğunu hatırlatan Erol, "Halen eski bir hükümlüye işyeri kurma projesi de Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü'nde onay bekliyor. Bu ay Koruma Kurulu'na başvuran 6 eski hükümlünün başvuruları değerlendirilerek, kendilerine uygun olan yardımlar yapılacaktır. Koruma Kurulu üyelerinin de desteği ile ceza infaz kurumundan salıverilen hükümlülere ve suçtan zarar görenlere psiko, sosyal ve ekonomik yardımlar yapılarak eski hükümlülerin salıverildikten sonra kendi hayatlarını devam ettirmeleri sağlanmış ve tekrar suç işlemelerinin önüne geçilmiştir." dedi.

Fuat Yüce'de işyeri açmasına yardımcı olan Koruma Kurulu Başkanlığı üyelerine, Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'ne ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı görevlilerine teşekkür etti. Evli ve 1 çocuk babası olduğunu dile getiren Yüce, köfteci dükkanını eşi ile birlikte işleteceğini belirtti.


(CİHAN)


Türkiye