Eşref Ayhan Avcı: Tecrübemizle kazandık

26 Şubat 2012 - 21:12

ANKARA - Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) deplasmanda Optimum TED Ankara Kolejliler’i 61-73’lük skorla yenen Kayseri Kaski’de baş antrenör Eşref Ayhan Avcı mücadeleyi tecrübeleriyle kazandıklarını belirtti.

Maç sonrası yapılan basın toplantısında Kayseri Kaski antrenörü Eşref Ayhan Avcı maçın zor geçeceğini tahmin ettiklerini belirtirken, “Hem aşağının hem de yukarının karışık olduğu çok zor bir lig yaşıyoruz. Bugün Optimum TED Ankara Kolejliler’in galibiyete ihtiyacı vardı. Biz son haftalarda hep düşme hattında olan takımlarla oynuyoruz ve bazı maçlarda büyük yaralar da aldık. Bizim de ilk üçte yer almak gibi bir hedefimiz var ki böylece Avrupa kupasına daha fazla konsantre olmak istiyoruz. Bu sebeple bizim de önemsediğimiz bir maçtı. Zor geçeceğini biliyorduk ve ilk devre tahminimden daha kolay oldu. Fakat 2. yarı Kolejliler toparlandı ve müdafaasını sertleştirerek çok doğru işler yaptı. Sonuç itibariyle son kritik topları tecrübemizle iyi kullanarak kazandık. Kolejliler’e de bundan sonraki maçlarında bol şans diliyorum.” diye konuştu.

Ev sahibi ekip Optimum TED Ankara Kolejliler antrenörü Derya Özyer ise “Bizim için çok önemli olan bir maçı kaybettik. İlk periyot izin verdiğimiz skor farkını maç boyunca kapatmaya uğraştık. Kaptığımız topları da iyi değerlendiremeyince öne geçme çabamız boşa çıktı. Önümüzdeki hafta bizim için hayati önem taşıyan bir maç olacak ve kalan maçlarımızı kazanmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

(CİHAN)


Spor