Evlilik yıl dönümünde eşine böbreğinin birini verdi

13 Temmuz 2011 - 13:06

ANTALYA - Antalya’da Cennet Aydın, böbrek hastası olan 15 yıllık eşine evlilik yıl dönümünde böbreğinin birini verdi.
Yaklaşık 9 yıldır böbrek hastası olan Isparta Yalvaçlı Osman Aydın’ın (37) böbreklerinin işlevi yüzde 12’ye düşünce diyalize girmesi gerektiği belirtildi. Eşinin diyalize mahkum olmasını istemeyen Cennet Aydın (34), böbreklerinden birisini evlilik yıl dönümünde eşine bağışladı. Aydın çiftinin evlilik yıl dönümü olan 7 Temmuz 2011 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’nde gerçekleştirilen başarılı operasyonla Osman Aydın yaşama tutundu.
Evlendikleri ilk günden bu yana hiç kavga etmediklerini dile getiren Osman Aydın, “15 sene önce eşimin kalbini çaldım. Şimdi de böbreğini aldım. Bugüne kadar hiç tartışmadık. Her zaman sevgi, saygı ve anlayış çerçevesinde evliliğimizi yürüttük. Üç çocuğumuzla birlikte mutluluk içinde yaşadık. 9 yıldır böbrek hastasıyım. Böbreklerimdeki fonksiyon kaybı giderek arttı. Ama eşim diyalize girmeden evlilik yıl dönümümüzde beni yeniden yaşama bağladı. Ona minnettarım.” dedi.
Ev hanımı Cennet Aydın ise bir an bile düşünmeden böbreğini eşine verdiğini belirterek, ameliyat tarihini özellikle evlilik yıl dönümleri olarak seçtiklerini söyledi.
Cennet Aydın taburcu olurken eşi Osman Aydın kısa bir süre daha gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilecek.
Operasyonu gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Cerrahi Sorumlusu Doç. Dr. Ayhan Dinçkan da Aydın çiftinin sağlık durumunun son derece iyi olduğunu belirtti.

(CİHAN)


Güncel